Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Útkereszteződésnél van valami...

Útkereszteződésnél van valami szabályszerűség arra, két sáv közül melyik merre kanyaródhat es melyik mehet egyenesen előre?

Figyelt kérdés
Nyilván meg van jelölve, de én szemből lámpánál álldogálva meg tudom állapitani, hogy mire számíthatok?
jan. 8. 12:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Nyilván akkor kérdéses számomra, amikor nekem telezöld lesz.
jan. 8. 12:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Ahogy felfestették illetve kialakították. Természetesen a bal nem mehet jobbra miközben a jobb balra, azon kívül kb bárhogyan.
jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Ha telezölded van, számítanod kell arra, hogy az utadat keresztezheti egy másik jármű. Ha egyenesen haladsz, vagy jobbra kanyarodsz, nincs gond, mert elsőbbséged van. Ha viszont balra, akkor elsőbbséget kell adnod a szemből érkezőknek.
jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ha viszont balra, akkor elsőbbséget kell adnod a szemből érkezőknek."


Igen, az elsőbbségi szabályok itt nagyon egyszerűek. Nekem viszont az a gondom, hogy ha nem engedem ki a mögöttem levő jobbra kanyarodót, vagy elállom a szemből balra kanyarodó útját, ledudálják a fejem. 😅 Van valami általános bölcsesség ilyen szituk kezelésére?

jan. 8. 12:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A jobbra kanyarodónak pechje van, hiába dudál. Nincs mindenhol akkora hely, hogy még elférjen, bmennyire is balra húzódsz. Ki csak akkor menj a kereszteződésbe, ha te vagy az első balra kanyarodó, mert lehetsz, nem jutsz át, piros lesz a lámpa és az kellemetlen. Ha egyenesen mész, akkor meg a balra kanyarodó VÁR.
jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!