Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szombathely foteren megbuntett...

Szombathely foteren megbuntettek Gyalog-és kerékpárút kék tábla felette nem volt behajtani tilos Tehát nem gyalog-és kerékpár út zona volt. Jogos a buntetes?

Figyelt kérdés
jan. 9. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltál? Autóval közlekedtél Szombathely főterén? Azért általános, hogy ilyen sétálóövetezetekre csak külön engedéllyel rendelkező autó hajthat be, pl. áruszállító.
jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Utcakép?
jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem írtad, hogyan közlekedtél. Gyalog mentél be, vagy kamionnal?

Tulajdonképpen azt se írtad le, hogy bementél.

Voltaképpen mit csináltál ott?

Ha pl. pisiltél a téren, akkor mindenképp jogos a büntetés.


Meg tényleg egy utcakép jó lenne arról, milyen táblák voltak ott.

jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A bankba vittem egyik ismerosom es a kepen lathato terasz elé parkoltam es ezen az uton hajtottam be ami a masik kepen szerepel annyi kulonbseg van a jelenlegi ut kozott hogy mar nincs ott a kepen lathato 2 fa láda.


[link]

[link]

Egyik kepen ahol parkoltam a terasz elott


Masik kep ahol behajtottam annyi kulonbseg van hogy ugyan az a tabla behajtani tilos nelkul csak mar nincs ott az a 2 fa láda felfestés sincs hogy bicikli ut

jan. 9. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Fú, én járom a kerülőutakat, pedig autópályán fele távot kell csak megtennem, és de jó hogy szólsz, annak a felhajtóján sincs kirakva a behajtani tilos tábla, legközelebb csak húsz kilométert kell tekernem, és célomnál leszek!

Te vagy a khirály!

jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük először a második képet. Az a Király utcát mutatja, ahol egyszer csak ki van rakva az a bizonyos bicikli- és gyalogút tábla (szabatos nevét nem tudom, akit érdekel, keresse ki). Az egyértelműen mutatja, hogy olyan járművel, amivel kerékpárúton nem szabad közlekedni, nem szabad ott továbbmenni.

Az ténykérdés, hogy az a két faláda egyúttal jelzés is volt, hogy feltűnőbb legyen, szóval azt eltávolítani közlekedés-szervezési hiba volt - de ettől a tábla még egyértelmű. Sávfelfestés valóban nincs, de a térkövön a térkő jelzése az irányadó. Szerintem ez így nem szabványos (és nem is eléggé feltűnő), de ezen csak egy gyalogos-biciklis konfliktus esetén van értelme filozofálni.

A másik hiba már ebből következik: ha oda tilos volt behajtani autóval, akkor értelemszerűen bárhol parkolni is.

Szóval a bírság jogos.

jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Gyaloguton jaszkarizik, aztan itt keresi az igazat!


lol

jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán hogy merült fel a kék tábla láttán, hogy még egy behajtani tilossal is megspékelhették volna? Felhajtasz a többi kerékpárútra is, hisz nincs plusz tiltó tábla? A kék tábla önmagában meghatározza a továbbhaladók körét: "Gyalog- és kerékpárút” (26/d. ábra); a gyalogos, a kerekes szék és a kétkerekű kerékpár közlekedésére kijelölt út."
jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!