Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, hogy 1.3 benzines...

Az normális, hogy 1.3 benzines Fiesta 10 litert fogyaszt?

Figyelt kérdés

Viszont csak télen...

Nyáron épp 7 liter alatt volt a fogyasztás, vegyesen

Október óta, viszont picivel 10 felett, bár több a város, kevesebb az országút. Tudom, hogy télen több eleve a fogyasztás, de ennyire, ez lehetséges?


Szerintetek valami gondja lehet?

Heti 2-3x használom munkába járáshoz, az kb 12km oda.

Olajcsere és elvileg minden szűrő cseréje szeptemberben volt. (Azért elvileg, mert sosem lehet tudni mit cserélnek és mit nem, szerintem az üzemanyagszűrőhöz nem nyúltak, de én laikus vagyok, biztosra nem mondhatom)


2005-ös évjárat, 1.3 51kw-os motorral szereltről van szó, klíma nincs.


Fiesta csoportban rákerestem, többen is írták, hogy télen is 7 liter körül fogyaszt nekik.

Mit tudok megnézni rajta, vagy mi az ami befolyásolhatja a magas fogyasztást, márha magas?


Már applikációval követem a pontos fogyasztásokat, mindent feljegyzek, hogy több adat legyen, de 2 tankolásnál is majdnem 10,5 liter jött ki ugyanúgy.



jan. 10. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:

"Október óta, viszont picivel 10 felett, bár több a város, kevesebb az országút. Tudom, hogy télen több eleve a fogyasztás, de ennyire, ez lehetséges?"


Ha a város azt jelenti, hogy csak rövidtávokat mész szinte mindig hideg motorral, akkor simán lehetséges.

jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan autóm, ami normáls esetben 7-9 közt evett, de télev városban dugózva volt 18 is. Semmi különös nincs ebben.
jan. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Mi számít egy ilyen kisköbcentis szívóbenzinesnél már "jó" távnak?

Reggel megyek 12km-et, este ugyanennyit haza, sok a forgalom és a lámpa is, így az egész kb 40 perc. (De csak heti 2x megyek így, ilyen fogyasztásnál már inkább tömegközli ha van kedvem hozzá:D)

Reggel 1-2 percet járatom indulás előtt, a fűtés is megy, gondolom az is rányom a fogyasztásra 😬


#2 Jézus, rosszul is lennék ha olyan autóm lenne.

De gondolom az az autó nem is 20 másodperc alatt gyorsult 100-ra, mint az enyém, ha éppen lehetett neki nyomni😅

Amúgy nem zavarna a 10 liter, de a 60 lóerőmért azért az whoa

jan. 11. 00:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a 12 km pont olyan rövid táv, hogy ott még a motor talán épp eléri a végére az üzemmeleg állapotot ilyen hidegben addig meg érezhetően többet fog fogyasztani.


Járatni felesleges, el lehet vele rögtön indulni csak nem kell lepadlózni a hideg motort, de kis terheléssel használva semmi baja nem lesz.

A fűtés meg nem befolyásolja a fogyasztást, csak a veszteséghőt hasznosítod, annak meg úgymond mindegy, hogy a hűtőn a környezet felé lesz leadva, vagy épp az utastérbe fújod be.

jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Minden benzines legalább ennyit eszik , de te meg írhatsz 5-6 liter fogyasztást és akkor hadd mérgelődjön a többi.
jan. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnik normálisnak, bár soha nem volt ilyen autóm, csak abból tudok kiindulni, hogy az 1.6-os turbós Minim nem eszik ennyit, ha nyomom neki.
jan. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván többet eszik télen hideg üzemben az autó, de a 1,5x fogyasztás úgy, hogy 10+ km-re jársz vele, nem indokolt a hideg miatt. Kis benzinnél már 4-5 km után nyit a termosztát, 7-8km-nél mál meleg a motor.

Nem változott a nyomvonal amin közlekedsz? Vagy éppen az idősáv? Az szokott inkább ilyen többletfogyasztással járni, bár a 10 liter egy 1.3-mas kis kasznis autótól mindenhogy indokolatlan.


Az olajat meg egyszerű ellenőrizni, legközelebb mielőtt elindulsz vele cserére töröld bele a nívót egy zsebkendőbe, majd csere után is. Egyből látod, hogy cserélték-e.

jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg ami még hetekig tartó taknyos, fagyos időben tud ilyen többletfogyasztást okozni az a fék. Könnyebben szennyeződik a féknyereg csúszka vagy éppen a nyeregtartó, kézifék is meg tud viccelni, simán lehet hogy valamelyik nyereg folyamatosan befog egy picit. Emeld meg az autót mind a 4 keréknél és nézd meg hogy kézzel könnyen átfordíthatók-e a kerekek.
jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:

"Mit tudok megnézni rajta, vagy mi az ami befolyásolhatja a magas fogyasztást, már ha magas?"

8-as jól mondja, lehet a fék. De egy durva ellenőrzéshez nem muszáj felemelni az autót. Valahol motorfékkel, kevés fékezéssel kell megállni. És utána benyúlni a kerekek résein és megtapogatni a féktárcsákat. Ha valamelyik forró, akkor az a fék befog. (Ha van dísztárcsa, azt le kell venni.)

A gyújtást is lehet tesztelni. Négyesben le kell lassulni alapjáratig és utána tartós 1/2-3/4 gázt adni. Ha komótosan, de rángatás nélkül gyorsul az autó, akkor a gyújtás jó, vannak tartalékai az elérhető feszültségben áthúzás nélkül. Ha legömbölyödtek az elektródák vagy megnőtt a gyertyahézag, akkor egy gyertyacsere javít a fogyasztáson. De ennél a motornál gyakori a trafóhiba is.

jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a kerekeket megnézem :)

Hátul egyébként fékdob van, illetve elég koszos is lehet már, mert amikor többet mentem földes, poros úton (meg porolás is volt kiugró macska miatt), azóta száraz időben fék felengedéskor van egy kis egyszeri nyikorgó hang a bal hátsó keréknél.

Bár szétszedve és kitakarítva nem volt, de megnézettettem műszaki előtt és ugye az értékek rendben voltak. Lehet a tél miatt beragad ott valami...


Egyébként amikor megvettem márciusban ugyanez volt, 9 literes fogyasztások (de az vidék volt még, nem Pest), és májussal, a jó idővel ment le a fogyasztás.. Októberrel meg vissza, és csak tűnnek el az üzemanyagjelző csíkok😅


Egyébként a levegőszűrő fixen cserélve lett, feltételezem az olaj is.

Egyedül az üzemanyagszűrő mintha ugyanaz a régi lenne rajta.. (alul van a tanknál, látható helyen).


Beszéltem uncsitesómnak akinek ugyanilyen van, csak 1.6 benzin, azt mondja neki 12 litert evett városban 😳

jan. 11. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!