Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzines 1.6-os szívó...

Egy benzines 1.6-os szívó motornak mekkora fogyasztás számít normálisnak?

Figyelt kérdés

Az enyémben konkrétan 2011-es Opel motor van, és kíváncsi volnék, hogy másoknak vegyesben milyen fogyasztási értékek jönnek ki 1.6-os motornál.


Tehát egy város-autópálya-főút kombinációra lennék kíváncsi, normális dinamikus vezetési stílussal.


Még annyi, hogy az autóm közel 1.4 tonna.


2018. aug. 3. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mekkora és milyen autóban van (nem csak a nettó súly) és milyen az a vezetési stílus...
2018. aug. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod kiszámolni hogy mennyi a fogyasztásod?

Írd le hány km-t teszel meg és mennyi benzint használsz fel én kiszámolom neked.

2018. aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6-7 literre saccolnám.


Bár ha nagy a bódé, az a pályán jelentősen megdobja a fogyasztást.

2018. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Országúton, nyáron, csomag nélküli sofőrrel kreszt betartva akár 6-7 liter. Városban ugyanez 8-10.


Télen, városi dugóban 10 felett.


Autópályán kreszt betartva még elfér 10 alatt (7-9), kreszt túllépve 10 felett lesz.

2018. aug. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Golf V-tel eljártam átlag 7 literrel, mivel peremkerületben lakom, és gyakran a nullást használom


céges Astra 1.6, sok város, vegyesben 12-13 literes fogyi, bár nem kíméltem, klíma mindig ment


egyszer lenulláztam, felmentem a nullára, klíma kikapcs, és utána városban is szépen mentem, de 9 liter alá nem ment

2018. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tegnap néztem, kétezres szívó, országúton táblákat betartva (egyszer 60 máskor 90) 9.2 jött ki, ami brutál sok. Remélem hazudik a fed. computer. De ha nem, akkor ehhez viszonyítva 7 litert ehet.
2018. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Zabálják a benzint ezek a vasak. Én ezért tértem át a dízelre. 1.9 d Vw. Legutóbb 4.9 liter/100 km-re jött ki az átlagfogyasztás. De szórjátok csak kifelé a pénzeteket az ablakon...
2018. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pesti dugóban szüttyögés 10l

normál városi forgalom 8l

országút 6-7l

autópálya 7-8l

2018. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!