Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám a forgalmiba...

Hogyan tudnám a forgalmiba beírtatni az utcai Ladám átalakításait? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Utcai műszakis 3 betű 3 számú Ladám van. Garázsban áll, nagyon vigyáztam és vigyázok is rá. Nem régen lett kikasztnizva, és újra festve kívül-belül aztán új alkatrészekkel összerakva. Kagylóülések, mélyagyas tölcsér(kesztyűs)kormány, szervó, 15" kerekek, nyomtávszélesítő, tőcsavar, sportkipufogórendszer. Teljesen fel lett újítva az autó, sehol semmi rozsda. Csak hát semmi sincs beírva a fogalmiba. És ezt szeretném. Semmi alkatrész sem tüv engedélyes. Mogyoródon a BPracing-nál lett vásárolva sok minden. Műbizonylatom az van szinte mindenhez. De az sajnos (szinte) semmit sem ér.

jan. 11. 10:34
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
57%

Ennek az átalakítás előtt kellett volna utána nézni.


Drága lenne és senki sem tudja mi a módja, csomó ügyintézés, engedélyek, bürokrácia, nem ér annyit. Nem olyan durva dolgok ezek, használd így, ha nem vagy feltűnő nem harap rád a yard, manapság annyira nem utaznak már az ilyenekre, és még mindig olcsóbb egy szigorított műszaki (ha rendben van az autó nem nagy dolog gyárira visszalakitani) mint legalizálni mindent szerintem. De hátha valaki tudja mi a hivatalos út.

jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
#1 Annyira nem lenne drága. Kifizetném. Nem a pénzen múlik. De ér annyit! Nagyon durva dolgok ezek ponthogy! Nem használom így az autót. Fél éve nyári gumikon téli álmot alszik a garázsban. Ki se merem hozni! Pont hogy manapság utaznak nagyon az ilyenekre! Főleg a Ladákra! Ott áll a több millió forintból felújított szinte vadiúj Ladám a garázsban. Olyan könnyen mondod, hogy nem nagy cucc gyárira vissza alakítani. Nincs autószerelő műhelyünk és aknánk sem. Emeletes házban lakunk. 1 kipufogót nem tudnál lecserélni és már akkor nagy cucc lenne neked! A többi dologról nem is beszélve!
jan. 11. 11:47
 3/52 anonim ***** válasza:
24%

" Kifizetném. Nem a pénzen múlik. De ér annyit! "

Ezt magadtól kérdezd meg.

jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Mit?
jan. 11. 13:31
 5/52 anonim ***** válasza:
57%
Veszel egy trélert és viheted majd Lada találkozókra mutogatni. Biztos nagy sikered lesz vele!
jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Nem akarom senkinek sem mutogatni!!!
jan. 11. 16:59
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok ne személyeskedj, nem egy kipufogót cseréltem már ki a garázsban... Ha nem számít pénz akkor nem lenne gond egy szerelőt kifizetni a visszaalakításért sem, de tényleg, én minden műszaki előtt kiszedem a sportüléseket, a sportkormanyt, az alufelniket, a nyomtávszélesítőket, meg a nagy pufót évek óta... De hagyjuk.


Nap mint nap látok tuning ládákat az utcán, nekem is van nem éppen gyári régi autóm és már állított is meg rendőr, megdicsérte...


Lada forumokban, klubokban érdeklődj, van egy halom videó youtubeon ahol durva zsigák vannak, ott a tulajt el tudod érni és hátha találsz valakit aki tud ezirányba terelni. Speedzone és totalcárékat is riaszthatod, nem keveset foglalkoztak már a tuning témával, van valami módja de nem olyan hogy besétálsz az okmányirodába és nyomják a pecsétet.

jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Egyik cuccom sem homológ és mégcsak nem is lejárt homológ. Mert azokra nem volt pénzem. Azokkal könnyebb dolgom lenne tudom. De minden új ígyis! Kérdeztem már eléggé sokmindenkit a témában, nem csak úgy kiírtam ide. Eddig senki sem tudott segíteni, ezért írtam ide ki. Valaki hátha tudna komolyan!
jan. 11. 17:22
 9/52 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek róluk papírok ajkor sehogy. Magyarországon lehet még azokkal sem. Ahogy hallottam mindenkinek eltérő véleményei vannak az NKH val kapcsolatban, szerencse kérdése hogy sikerül e beiratni vagy nem.

Szerintem utcai csapatós autónál jobban jársz ha vállalod a kockázatot és így használod. Mondjuk visszaalakítod műszakira, vagy megoldod ott is okosba. A nagytöbbség így szokta.

jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Vannak róluk papírok. Műbizonylatok. De le is írtam őket.
jan. 11. 19:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!