Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 30 éve az akkumulátorokat...

30 éve az akkumulátorokat apám úgy töltötte, hogy a sok kis kupakot letekerte es éjszaka töltőn hagyta a szobám előtt , konyha mellett. Vajon mi párolgott belőle?

Figyelt kérdés
Már mindegy, csak a minap gondolkoztam ezen.
jan. 11. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Amikor feltöltődött akkor a felesleges töltőáram bontani kezdi a vizet, ez durranógáz, jobb szabadon hagyni távozni.
jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1-Amikor feltöltődött? A töltés megkezdése után percekkel már pezseg a cellában a lötty,szerinted akkor még nincs vízbontás hidrogénre meg oxigénre?
jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bAdamn ***** válasza:
Így ahogy #2 írja, maga a töltési folyamat során is gáz képződik. Manapság már ez nem szükséges, eleve egy modern akksiknál már nincsenek is kupakjai a celláknak, meg amúgy is van bennük túlnyomás elleni védőszelep, néha akár kettő is, szóval magától kiengedi a gázt.
jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Na akkor..

Ha lemerült akkut teszek fel tölteni egy sima, nem automata töltővel megkezdődik a töltődés, de egyben már finoman pezsegni kezd.

Ahogy halad előre a töltés/töltődés a pezsgés szép lassan egyre élénkebb lesz.

A maximumát teljes feltöltődés után éri el.

És válaszomban a kérdező kérdésre válaszoltam a részletes magyarázatot mellőzve.

Lehet cáfolni..

jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bAdamn ***** válasza:

#4 A részletezéssel nincs is probléma, ezt senki sem fogja cáfolni, mert valóban így van. Kizárólag két baj van:


1. "válaszomban a kérdező kérdésre válaszoltam" A kérdező az égvilágon semmilyen módon nem utalt rá, hogy a töltés végefelé csavarta le volna az édesapja a kupakokat, vagy hogy bármilyen okból a töltés utolsó szakasza érdekelné. Szóval nem, nem a kérdésre válaszoltál.


2. Az első válaszodban full rosszat írtál. A második válaszod már jobb, gondolom rájöttél, hogy tévedtél és most próbálod itt mentegetni magad, de az elsőben totál mást írtál és amit írtál, az tárgyilagos tévedés. Te szó szerint azt írtad le, hogy kizárólag a töltés befejeztével keletkezik gáz, ami nem igaz és másodjára már te is ellentmondtál saját magadnak.

jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Meghajolok tudásod és helyreigazító szavaid előtt, örülök hogy nem tudatlanul halok meg.

Mindig öröm ilyen kedves felvilágosító szavakat látni!

Ilyentől jólesik tanulni, sose fogom felejteni>

jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bAdamn ***** válasza:
Nem hisztizni kell, hanem mellőzni a téves válaszokat.
jan. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. "válaszomban a kérdező kérdésre válaszoltam" A kérdező az égvilágon semmilyen módon nem utalt rá, hogy a töltés végefelé csavarta le volna az édesapja a kupakokat, vagy hogy bármilyen okból a töltés utolsó szakasza érdekelné. Szóval nem, nem a kérdésre válaszoltál.


A kérdés amúgy: Vajon mi párolgott belőle?

A válasz: "ez durranógáz, jobb szabadon hagyni távozni."

Csak a kérdést és csak az #1 választ nézd! Nem többet!

Kupakról szó se volt a válaszomban, így a mikorról se.


Tehetek még valamit egod növelésére?

jan. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bAdamn ***** válasza:

#8 "Kupakról szó se volt a válaszomban"


Pontosan. Tehát semmi köze nem volt a válaszodnak a kérdéshez. Kösz hogy saját magad alatt vágod a fát és nem nekem kell. :)


"így a mikorról se"


Őőő... "Amikor feltöltődött" Akkor ez mi kérem?


Hú de nevetséges vagy...

jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Beragadtál? Kérdés:

kis kupakot letekerte es éjszaka töltőn hagyta a szobám előtt , konyha mellett. Vajon mi párolgott belőle?

Válasz:Amikor feltöltődött akkor a felesleges töltőáram bontani kezdi a vizet, ez durranógáz, jobb szabadon hagyni távozni.

Ez kimásolt idézet..


Ennyi a kérdés és az első válaszom.

Mi nem igaz ebből?

Erre válaszolj az ég áldjon meg!

jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!