Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindítóval mennyit lehet...

Önindítóval mennyit lehet megtenni?

Figyelt kérdés

Ha csak az önindító hajtja a kocsit úgy mennyit lehet vele megtenni?

Egyik ismerősöm mesélte, hogy ismerőse úgy ölt meg egy önindítót, hogy közel 50km-t ment vele úgy hogy csak az hajtotta a kocsit. Kisteher volt benne egy nagyobb akkumulátorral.

Illetve azt mutatta, hogy az önindítóból mi maradt, mert ott volt nála, hogy javítható-e, hát konkrétan meg volt olvadva az egész belseje, szóval kuka.

De az 50km-t még így is meredeknek gondolom, vagy annyit tényleg kibírhatott, hogy csigatempoban az mozgatta a kocsit?


jan. 12. 05:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon meredek. A gyakorlatban legfeljebb annyit bír, hogy az útról lehúzódj. Annál nem bír többet, mint amikor nehezen indul a motor és "köszörülsz". Nem próbáltam ki, de egy Utca sarok szerintem a motort padlóra küldi(ha túlméretes az akku)
jan. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is kicsit soknak érzem, még ha pár km-t mondott volna arra azt mondom, hogy jó lehetséges, bár akkor sem csodálkoztam volna azon, hogy az önindító összeolvad addigra, de ez az 50 tényleg kicsit olyan nagyotmondásnak tűnik.
jan. 12. 06:34
 3/8 anonim ***** válasza:
😮😮😮
jan. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hypno ***** válasza:
100%

Városi legenda.


Mint minden olyan történet, ami úgy kezdődik, hogy "egy ismerősöm ismerősének az ismerőse"

jan. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pár métert maximum. Újabb autóknál van automatikus önindító lekapcsolás az önindító védelme érdekében, régebbi autóknál meg egyszerűen túlmelegszik, aztán szét ég a tekercs és megdöglik.


Még ha ez a probléma nem is állna fent, akkor is csak pár kilométer. Régen úgy tanították, hogy egy önindító átlagos élettartama 45 perc. Eleve már nem új az önindítód nyilván, tehát már kevesebb, ráadásul azzal az 5km/h-val amivel hajtani tudja az autót, azzal nem jutsz messzire ennyi idő alatt.

jan. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Bocs az E/2-ért, tudom hogy nem rólad van szó, csak így fogalmaztam meg. :D
jan. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Én 12 éve csak önindítóval járok, semmi baja.
jan. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szolovjov ***** válasza:
Az önindítókat valójában úgy tervezik, hogy ha például egy vasúti átjáróban leáll a motorod, akkor onnan le lehet vele vonszolni a járművet. Dolgoztam olyan gyárban ahol indítómotorokat gyártottunk. A teszt laborban elfüstölésig terhelik őket, hogy valóban kibír-e ennyit.
jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!