Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Világít az olajnyomás jelző...

Világít az olajnyomás jelző lámpa olaj szint renben,olaj csere volt, érzékelő csere meg volt, olaj nem szivárog sehol, minden elenörzésnél megfelelő olaj színt, és mégis alkalmanként felvilan a olajnyomás jelző mi lehet a gond? Mazda 6 2013 2.2 dízel

Figyelt kérdés
jan. 17. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az olajnyomással van valami gond.
jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olajpumpa?
jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alapjarat kozeleben villan, akkor elkopott valami, csapagy, szivattyu, barmi. Ha kanyarban, akkor keves az olaj.
jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hidegen és melegen is csinálja?
jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tele van a google találatokkal, ha rákeresel a problémára. Úgy látom, ezek a motorok egész változatos módokon tudják kinyírni magukat. Sajnos belenyúltál egy híresen hulladék motorba.

Az olajszivattyúnak van az olajteknőben egy műanyag szűrője, ami szeret szétesni, eldugulni. Aztán az autó szereti gázolajjal elhígítani az olajat, ez is okozhat ilyen problémát. Ez esetben azt kell látnod, hogy az olajszint megemelkedett. Az olajszivattyút hajtó lánc is el tud szakadni, de akkor semmi olajnyomásod nem lenne. A szűrő tűnik talán a legvalószínűbbnek. Úgy látom, hogy a cseréjéhez ki kell szerelni az olajszivattyút.

Mindenesetre ne használd így az autót, mert kinyírod a motort!

jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak melegen csinálja, aztán kiütöm a hibakodot és utána semi általában egyszer csinálja naponta
jan. 18. 09:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószsínűleg olajpumpa kezdeti kopás, csak rosszabb lesz. De persze bármi lehet amit #5 felsorolt, így is úgy is szét kell szedni. Ha meg már szét van szedve én cserélnék olajpumpát is.
jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg persze láncot a pumpához. #7 voltam.
jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy lehete e olyan hogy kiirja az autó hogy olaj csere szükséges és azt nem tudom lenulázni hogy nem írja ki tovab és nem e szért vilan fel az olajnyomás jelző
jan. 18. 20:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azért villan fel az olajnyomás hiba jelző.
jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!