Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Stabilitásban mennyit ront(hat...

Stabilitásban mennyit ront(hat) ha egy autón csak hátul van nyomtávszélesítő pogácsa?

Figyelt kérdés
Tervezek beruházni, hisz a gyári kialakítással teljesen olyan kiállása van az autónak hátul elsősorban, mint ha bentebb lennének a kerekek, mint elől.. Érdemes csak hátulra nyomtávszélesíteni, vagy felejtsem el, mert veszélyes? Sajnos nem találtam máshol választ a kérdésemre. (Apropó Audi A5, Coupe, 2008)

jan. 18. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rontani valószínűleg nem ront az autó stabilitásán, veszélyesnek nem gondolnám. De abban szinte biztos vagyok, hogy a gyári kialakításon egy pár jól fizetett mérnök dolgozott, hogy olyan legyen amilyen. Nem hiszem, hogy véletlenül tervezték így.
jan. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
20MM-es Pogácsával már úgy vélem sokkal jobb külsőt tudna nyújtani az autó, nem csak saját meglátás az egész. Persze megértem, figyelembe veszem ezt is, szerintem kölcsönözni fogok ideiglenesen 2 pogácsát, megnézem milyen vele és eldől a helyzet. Apropó Első kerék meghajtás, nem tudom bármit számíthat-e ez esetleg. Ha 20MM-el kintebb lenne a kerék, akkor lenne igazán egyvonalban a kasznival.
jan. 20. 14:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Apropó ha nem tévedek valamelyik alkatrészt kifejezetten tudja 'rontani' ilyen pogácsa használata, pontosan melyik alkatrészről is van szó ha igaz?
jan. 20. 14:40
 4/5 veterán vas ***** válasza:
A kerékagycsapágy jöhet szóba, hiszen pogácsa használatával megnővekszik az erőkar, és ez plusz terhelést jelenthet.
jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igen a csapágyról volt szó. No nem para, lehet újat venni:D
jan. 20. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!