Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy utatérri lámpa izzó(10W)...

Egy utatérri lámpa izzó(10W) égve maard mennyi idő alatt merít le egy 43AH aksit annyira hogy ne induljon be a kocsi?

Figyelt kérdés

Egy suzukiról van szó.


Tegnap délben szálltam ki belőle, ma reggel 8 kor mikor mentem észrevettem hogy világtí az utastérvilágítás.

Az autó szerencsére beindult, de alig pörgette az aksi az önindítót, valószínüleg ha elsőre nem indult volna be másodikra már nem maradt volna benne szufla.

Meg is lepődtem amugy hogy ennyi ideig bírta eza kis aksi.



#Suzuki #amper #10w os izzó #akumlátor kapacitás
jan. 20. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Elméleti síkon az akkud max 516Wh energiát tud eltárolni. Névleges feszültség* névleges kapacitás.


Az izzó felvesz óránként 10W-ot, akkor 51,6 órán keresztül tudná működtetni. Ha nem lenne kint -3°C, teljesen feltöltve állítottad volna le tegnap délben, teljesen új akku lenne stb ...

És akkor sem indítaná el az autót, mert ahhoz hogy elinduljon kell legyen benne legalább 30-40% töltöttség.

jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tegnap délben állítottam le, és ma reggel 8 kor beindult....
jan. 20. 10:24
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem kapcsolja le automatikusan?! Nekem eddig minden autóm olyan volt, hogy ha szándékosan kapcsolom fel az utastér világítást, akkor is 15-20 perc múlva magától kikapcsol.


De mindegy is. Hozzávetőlegesen:

10 W, az nagyjából 0,8 A áramfelvételt jelent. Ha feltételezzük, hogy semmilyen más fogyasztó nincs és az akku tudja az újkori névleges kapacitását, akkor ezt a 43 Ah-t kb 54 óra alatt meríti le.

De itt most elhanyagolásokkal éltünk. Meg nem is kell teljesen 0-ra leszívni, hogy az önindító már ne virgonckodjon.

Sacc/kb én azt mondanám, hogy 18-24 óra már betehet neki az akku állapotától, töltöttségétől függően.

jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a 10w os izzó 10/12= 0.8 amper

szerintem

jan. 20. 10:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Minden estre mázlim volt:)
jan. 20. 10:27
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

És én nem ezt írtam? "10 W, az nagyjából 0,8 A áramfelvételt jelent."

Igen, még pont határesetben lehettél. És/vagy jó állapotú még az akkud.

jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kerdes, utana egybol le is allitottad?

Mert akkor lehet, hogy legkozelebb meg nem indul el.

Hidegben.

Mert az akksi kapacitas a sav homersekletetol is fugg.

Ha beviszed meleg helyre, olyan hatast ersz el vele, mintha egy kicsit toltotted volna.


Meg egy dolog, az akksi merulese ilyenkor nem linearis. Kesobb aranzosan jobban merul.

Az akksi jo ezek szerint, a motor is.

Azat szoktak mondani, hogy egy muszakot ki kell birnia, rajta felejtett helyzetjelzoval is, amikor muszerfalvilagitas, meg elol-hatul vilagitanak a 4-5 wattos izzok.

jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért indítottam be mert menni akartam vele. Volt ideje visszatöltödni szerintem. De majd holnap kiderül
jan. 20. 17:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Amugy ez edy 2020 ban vett Rocket márkáju aksi. Az auto meg suzuki ignis
jan. 20. 17:59
 10/11 Farkas999 ***** válasza:
0%
Kérdés persze az is, hogy leállításkor milyen volt az akkumulátor töltöttsége.
jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!