Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan régi robogó (1990...

Van olyan régi robogó (1990 Suzuku Sepia ZZ) izzó előre-hátra, ami ledes? Vagy valami megoldás arra, hogy ne égjen ki folyton az égő?

Figyelt kérdés
Valami nem stimmel a robogóval. Persze, mert öreg, mint az apácazárda kulcsa. A feszültségszabályzóra gyanakodtam, vettem belőle egy újat, az is felzabálja az összes izzót. Mindig ráadja mindenre a maximális áramot, kb 1-2 óra alatt kiégeti az összes izzóját. Egyik szerelő se vállal már ilyen vénséget el, vagy csak olyan irreális összegért, amiért kb vehetnék egy másik, jól működő hasonló kategóriás ócskaságot. Van erre valami megoldás? Például vagy szivargyújtó bemenet a robogóba, mert annó csináltattam a GPS-nek. Ha abba bedugnék valamit, ami kellőképp szívja az elektromosságot, akkor tovább élnének az izzók? De igazából a LED izzó lenne jó, azt nem hiszem hogy könnyedén kisütné. Esetleg valami túláram-felvétel gátló izzó, még ha drágábban is. Vagy valami külső lámpa előre-hátra, még az is jobb lenne, mint a semmi.

2023. aug. 10. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen izzók vannak az érintett körön feszültség, teljesítmény szerint? (Akku nincs oda kötve?)
2023. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az mar 40 eves xd
2023. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, pontosan nem tudom, de majd megnézem ha hazaértem. Az aksi valószínűleg a rendszeren van, mivel töltődik. Tehát, nem használtam egy éve, le volt merülve. De mentem vele egy órát, most már felpörög az önindító is.


2-es, még csak Krisztusi korban van :D

2023. aug. 10. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy elektro műszerész megtudja mérni a töltést és lehet meg is trudja csinálni.

De ha laza az égő a helyén akkor is kiég állandóan.

Amikor mozog a motor akkor sose kapcsold le a világítást !!

Csak ha áll és nem mozog.

2023. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Itt #1.) Amúgy azt akartam kihozni az egészből, hogy bevált trükk a kiégő izzó helyett nagyobb feszültségűt berakni, tehát pl 6V helyett 12V, vagy 12 helyett 24V. Első fényszóróba meg mondjuk 12V HS1 ilyesmi alternatíva 6V helyett (csak kellhet közdarab), stb.
2023. aug. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!