Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás után kivitelezhet...

Autóvásárlás után kivitelezhető az eredetvizsga?

Figyelt kérdés
Tehát megírjuk az adásvételit, majd miután megkötöttenlm online a biztosítást és kifizettem, elhoztam az autót, ráér az eredetvizsga a kormányablak előtt?

jan. 20. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ha biztos vagy benne, hogy nem lesz gond.
jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ráér, de ha van egy kis eszed, aláírás és kifizetés előtt csinálod meg.
jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, nem gond így technikailag. De általában célszerűbb még szerződéskötés előtt megcsinálni, nehogy adódjon ezzel valami bibi.
jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, sőt, ez a bevett szokás magánszemélytől vásárlásnál. Megveszed, elhozod az eladótól, elviszed eredetvizsgára, és utána mész átírni (eredetvizsga nélkül nem is tudod).
jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4, akkor én kivétel vagyok. Eddig mindig úgy egyeztem meg az eladó magánszeméllyel, hogy eredetvizsgáztatja és az adásvételi aláírására hozza a papírokat. Az igaz, hogy ennek a díját mindig kifizettem. Aznap rögtön biztosításkötés, másnap, vagy a következő munkanap reggel meg ocsmányiroda, átíratás.

Persze természetesen az, hogy nálam eddig mindig így volt, nem zárja ki, azt, amit írtál.

jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy fillért nem adnék az eladónak, amíg nem történik meg az eredetvizsga.
jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilván ha egy kisebbségi autókereskedőről van szó akkor én is azt preferálnám hogy szülessen meg az eredetvizsga mielőtt kifizetem az autót, de igazából akitől veszem a telefonbeszélgetések és facebook profilja alapján tisztességes, előzékeny családos ember benyomását kelti, magánszemély, elvitte az autót ázvizsgálásra úgy hogy ennek a költségét előre sem kellett utalnom.
jan. 20. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Te tudod.

De ne gondold, hogy fehér bőrűek között nincsen csaló gazember. Sem a bőrszín, sem a diploma, sem a jól szituált családi háttér nem garancia semmire.

jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Ez mindig így történik. Ez, hogy ez eladó viszi eredetvizsgára, meg adásvételi előtt ez egy vicc, egy mítosz.
jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!