Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki le írná nekem részletes...

Valaki le írná nekem részletesen hogy hogyan kell Ladában (2105) fagyállót cserélni?

Figyelt kérdés
Vettem 4 liter fagyállót meg 5 liter desztillált vizet. A könyv szerint 9,8 l kell bele de van ahol azt írják hogy nem fog annyi bele menni. Valaki legyen szíves írja le nekem lépésről lépésre mit hogyan kell. A leengedéstől a feltöltésig, légtelenítésig. Köszönöm

jan. 21. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Melyik részét nem tudod?

Leengedni letudod?

Ha van rajta csap akkor ott kell , haninc sakkor a legalócsövet kell levenni.

Vissza raknia csövet és feltölteni.

Hány fokos a fagyálló?

De ettől függ a híhítás is.

Töltsd 1 liter fagyállót, majd kb fél liter deszt. vizet és így tovább amíg tele nem lesz.

Azt nem tudom hogy kell e légteleníteni de majd leírja valaki.

jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Leengeded a régi hűtőfolyadékot. Utána elkezded felrőltei kb igy... 1 liter fagyálló utána 1 liter desztilált víz. Ezt folyttod amig tele nem lesz a rendszer
jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pl ilyenekre gondolok hogy hova kell tölteni? A kiegyenlítő tartályba vagy a hűtőbe? A poén az hogy cseréltem már rajta váltót, olajat, állítottam szelephézagot, rugókat, lengéscsillapítókat, komplett fék rendszert, szélvédőt. Mindegyik sikerült teljesen jól működik azóta műszakin is volt az autó de egy egyszerű fagyálló csere ki fog rajtam. :)
jan. 21. 11:51
 4/14 anonim ***** válasza:
A hűtőbe kell tölteni
jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Leengeded, feltöltöd.. szívesen.. szia.
jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A hűtő alsó csövét leveszed és leengeded a régit. A motorblokk bal oldalán van egy csavar (13-as kulcs), ha azt kiveszed, akkor a blokkból is kifolyik. Visszaraksz mindent, a hűtőn keresztül feltöltöd, beindítod, egy kicsit járatod és ha kell pótolod a folyadékot. Lezárod a hűtőt, felöntöd a túlfolyót a jelig és kész. Ja, a fűtéscsap nyitva legyen!
jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A hűtő bal alján van egy 13as fejű leeresztő csavar. Azt és a hűtősapkát leveszed, így kimegy minden a hűtőből.

Utánna a blokk bal oldalán az olajgomba körül van egy 13as nyílású dugó, azzal leengeded a blokkból is.

Ha lement minden visszarakod a dugót és a leeresztő csavart. Hogy feltöltsd én ki szoktam venni a hőgombát a hengerfejből, hogy egyből megteljen a blokk is. Elkezded tölteni befele és amikor elkezd kifolyni a hengerfejből akkor visszarakod a gombát is. Ezután töltöd amíg meg nem telik.

Esetleg egy kör után ellenőrizd a szintet.

jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mennyire hihető, hogy az a lada tulaj, aki váltót, szélvédőt, gátlót cserél és komplett fékrendszert javít, annak "segítség " kell a hűtőfolyadék leeresztéséhez és feltöltéséhez?

Áááá, kicsit sem trollkodás!😣

jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Annyira tudtam hogy lesz egy ilyen komment… na fiam, amiket én már kicseréltem rajta azokról mindenről volt részletes leírás a neten… a hűtővíz cseréről én nem találtam egy épkézláb leírást és mivel még soha semmilyen autón nem csináltam, ezért mertem ide kérdést ki írni.
jan. 22. 10:35
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg a teljes fékjavítást a neten látott videók alapján végezted? Tegyük föl, hogy elhiszem. 😉

Viszont annyi készség már nincs benned, hogy egy vízcsövet lehúzzál, és egy 8-as leeresztőcsavart kitekerjél, mert arról még nem készült egy színes szélesvásznú szinkronizál orosz oktató film?

Hú de vicces vagy!


Jut eszembe, csajozni is a netről tanultál? 😂

jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!