Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indulásnál, alapgázon ráz az...

Indulásnál, alapgázon ráz az autó (Skoda Octavia 1.9tdi), mi lehet vele a baj?

Figyelt kérdés
Ahogy egyesbe teszem, és engedem fel a kuplungot érzem, hogy ráz. Többi fokozatnál nincs ilyen probléma. 300 ezer kilométer van rajta, és tudomásom szerint nem volt rajta cserélve kuplung és kettőstömegű lendkerék. Ezzel lehet a baj, vagy azt olvastam motortartó bak is lehet. Tudom, hogy a kuplung szett körülbelül 120 ezer forintba kerülne (munka nélkül), viszont nemtudom, ha a bak a hibás, az mennyire bonyolult munka, mennyibe kerül durván az alkatrész? Esetleg lehet valami más oka annak, amiért ráz?

jan. 21. 17:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, talán a ráz nem pontos megnevezés, inkább a beremeg jelző jobban illik rá.
jan. 21. 17:21
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan érzés, mintha le akarna fulladni.
jan. 21. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baja, hogy egy kezdő sofőr vezeti, aki alapjáraton kínozza motort.
jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez is lehet, de az 1.3 felícia nem csinál ilyet, és az csak 45kw körül van.
jan. 21. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az Octavia akkor csinálta ezt, mikor szivárgott a fagyálló egy csőelosztóból a blokk végében, ami meg pont a kuplung felett van, és arra folyt rá. Miután megcsináltam, meg is szűnt, hogy induláskor nem lehetett finoman csúsztatni a kuplungot.
jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Azt minek írod hogy a többi fokozatnál nincs ilyen?

Nyilván mert 4. vagy 5.-ben nem indulsz!

jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jaj, még annyit, hogy leállításnál, ha nem nyomom ki a kuplungot, hallani olyan enyhe kis recsegős hangot.

Hasonlót, mint ebben a youtube videóban, ahol a lendkerék elhasználásának jeleit mutatja:

https://www.youtube.com/watch?v=VuHiEAsYleE

jan. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!