Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapest belvárosában élőknek...

Budapest belvárosában élőknek mi a legjobb módja az autójuk tárolására?

Figyelt kérdés

Közeljövőben költözöm Budapestre, a 8. kerületbe.

Jelenleg vidéken élek, és az autóm tárolása nem probléma (Kert, ingyenesen az utcában).

Viszont Pesten a magas parkolási díjak miatt nem tartom jó ötletnek az utcán tartani. Nézegettem parkolóházakat és kb 30-40 ezres havidíjért lehetne ott éjjel-nappal az autó. Kiszámolva így sokkal jobban kijönnék mint az utcai 600 Ft-os óradíjjal, és ráadásként még védve is lenne.

Van ettől jobb megoldás? Esetleg 8. kerületben tudtok ajánlani parkolóházakat?

Én a Rákóczi utcán található BOE parkolóházat néztem, ott 32.500 Ft a havi bérlet.



jan. 22. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
A legjobb egy modern epulet salyat teremgarazs hellyel, ha meg tudod fizetni. A legroszabb az utcan parkolosdi, nem csak a koltsege es kockazat miatt, hanem sokszor 10-20 percen at korozol, amig talalsz egy szabad helyet.
jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teremgarazs helyet kell berelni.
jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Autó eladás és utána BKK bérlet (kb 10 ezer környéki összeg havonta) Ettől jobb nincs 😉
jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
#3 Miert venne berletet? Ha nem kell napi szinten elhagynia a belvarost akkor arra a heti 1-2 alkalomra eleg egy 10 darabos gyujtojegy. Ha meg messzebbre kell mennie rendszeresen, autoval jar a legjobban. Az ido penz. Sok penz.
jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Külső kerületben lerakod, és tömegközlekedsz.


Vagy teremgarázsoknál olcsóbb szokott lenni az ilyen foghíj telkeken kialakított murvás parkolók. Régen laktam arra, akkoriban több is volt környéken.

jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3 nyilván ha ez opció lenne, ezt tennem.

Hétvegente sokat utazunk párommal, így az autó egy muszáj. Nyilvánvalóan Budpaest belvárosában tömegközlekedéssel fogok utazni

jan. 22. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:

#2-vel értek egyet én is. Ha anyagilag belefér, akkor ez a legkényelmesebb megoldás. Azaz nyílván #1 válasza a legjobb opció, de az szignifikánsan drágább.


Ha nincs egyikre se pénzed, akkor tárold valami kintebbi ingyenes parkolóban vagy jobb környék paneljainál. Nyílván ingyenes P+R vagy helyi lakók parkoló helyeit elvenni nem szép dolog és nem szeretnélek erre biztatni, de ha anyagilag nem fér bele semmi más, akkor ez az egy opciód van.

jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!