Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A volkswagen Jetta, Passat,...

A volkswagen Jetta, Passat, Bora illetve golf 1.6-os szívó, illetve 1.9 PD tdi motorok megegyeznek minden típusban, illetve megbízhatóság szempontjából ugyanolyanok ezek az autók?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemes venni 1 millió körül városba/pályára megbízhatóság szempontjából? Műszakilag megegyeznek ezek az autók?

jan. 23. 00:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
1.6 szívót, mert ha ennyi pénzed van a kocsira, akkor hogy lenne pénzed a drága dízel alkatrészekre? Elvileg ugyanaz van bennük igen. Kisebb változtatások lehetnek, de az alap motor szerintem ugyanaz.
jan. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát pont ezért emelem ki az 1.9 PD tdi-t mert hogy az milyen fasza motor, nyilván tisztában vagyok azzal, hogy egy autóra költeni kell , de nem lehet ebből olyat kifogni aminél nem kell kapásból kettőstömegűt vezérlést, turbót stb cserélni?
jan. 23. 00:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen állapotokat láttam, amikor autót vettem, akkor erre azt mondanám, hogy a kínálat legtetején talán, de inkább a válasz nem. A kínálat teteje egy 1.9 pdtdi-nél az pedig sokszorosa a te 1 milliódnak. Ennyiért normális dízelt szerintem nem találsz. Benzinesből talán. Jól nézesd azért át azt is.
jan. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sedanoknál maradva ugyanennyi pénzért még mit érdemes megfontolni? Néztem az s40-es volvokat 1.6 illetve 2 literes benzinest, skoda octaviat, toyota avensist, meg talán honda accordot, bár az inkább 1.5-től indul. Ezek közül melyik az ami jó választás?
jan. 23. 00:44
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen nagy autókat nem vennék benzinesben, mert nagyon sokat fogyasztanak. Ha nagy autó kéne megsokszoroznám a keretet és dízelt vennék bevállalva a drága szervizeltetést.
jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát most ahogy nézegettem vegyes fogyasztásban eszik az 1.6-os jetta 8 litert. Inkább megveszem a plusz 2 litert amivel többet fogyaszt a benzines, mint kifizetni a méregdrága alkatrészeket a dízelhez. Ez az előbb említett 1.6-os benzin mennyire megbízható?
jan. 23. 11:02
 7/17 anonim ***** válasza:

Az állapotuk dönt, ugyanaz a technika az összes. Amelyik méretben, formában stb leginkább bepasszol és találsz belőle értelmes darabot éppen.

Hogy benzin vagy dízel, az meg a használattól függ.

Ezekbe a 20+ éves kocsikba a "méregdrága dízel alktarész" is filléres tétel már.

jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát azért pl. az 1.9 Pd tdiben a kettőstömegű 500, turbó 500, vezérlés 300, kapásból 1,3 milka, ez mitől lenne filléres?
jan. 23. 22:53
 9/17 anonim ***** válasza:
#8: ezek a számok honnan jönnek neked? Még egy fele annyi idős 2.0 CR-be sem kerülnek ennyibe.
jan. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
egy másik kérdésemnél írta valaki, hogy ezekkel számoljak az 1.9 PD-nél
jan. 24. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!