Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motorral lenne érdemes...

Melyik motorral lenne érdemes autót vennem?

Figyelt kérdés

Szóval a következő a helyzet. Jelen pillanatban egy 2001es opelzafira A 1.6 benzines csoda van a tulajdonomban. Igazából a felújítás után nem volt vele problémám a fogyasztást leszámítva.

Most a munkám végett szeretném lecserélni mert napi 80km lesz a bejárás oda 40 és vissza is (M0on)😀.

Első sorban 2017 utáni 1.4-1.5 benzines skoda octaviákát nézegettem, mert elég jókat hallottam róluk és a fogyasztásuk is elég baráti a benzines társaikhoz képest. De nagyon vacilálok, hogy mégis dízel kéne... rengeteg szerelő ismerősöm nem tanácsolja ezt. De szerintem napi 80kmre már nem lenne probléma vele, illetve évi kb5 alkalommal biztosan mennék vele 700+kmes utakra is. 2.0cr tdi motoros b7 passatokat illetve octaviákat nézegettem. Őszintén kicsit tartok a dízeltől de a fogyasztásuk elég kedvező.

A keret maximum 3,5M forint rá.

Ebben szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy melyik és miért lenne jobb.

Előre is köszönöm✌️



jan. 23. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát mi a kedvező.

Nekem van egy dízel VAG kompaktom. 2.0 CRTDI, 140 lóerő DSG, agglomeráció Budapest ingázásra használom (napi 2x20 km), meg hétvégente 2x100 km autópálya, soha nem volt gondom vele a dízel rövidtávos mantrák ellenére. Pedig így beleraktam már 130.000 km-t.

Nemrég kaptam viszont egy 1.5 benzin Octavia kombit manuális váltóval. Teljesítményben majdnem ugyanaz, súlyban sem nagy az eltérés, azért ezt kevésbé hajtom dinamikusan, de szinte ugyanannyit eszik... Igaz egyáltalán nem spórolósan használom egyiket sem.

jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amelyiket találsz ennyiért jobb állapotban.
jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elektromos.
jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívó, láncos, mpi.
jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem rossz motor. Én TSI párti vagyok, nekem is egy 1.5 Octaviám van. 130-nál már többet eszik, mint egy dízel, de azt sem kell elfelejteni, hogy a benzin általában olcsóbb. Nagy átlagban 6 l/100 km simán tartható vele. 120 körül kúszik fel a fogyasztása, autópályán 7 liter körül kér.

Ebből a keretből viszont el kéne engedned ezt az évjáratot, mert nem fér bele. 2017-től kb. 5M Ft felett érdemes nézelődni.

jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A benzin olcsóbb és a benzines egyszerűbb is.
jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!