Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motorral érdemes 5....

Melyik motorral érdemes 5. esetleg 4. generációs Volkswagen golfot venni?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok, a fent említett darab tetszett meg. Inkább 5. generációsat vennék, de 4. is szóba jöhet, ha van egy szebb példány. Mind városban, mint hosszabb távokra használnám (max. 400km). Az 1.4 benzin erre harmat gyenge, az 1.6 már jobbnak tűnik. a keret nagyjából 1-1,5 millió. Dízelből sokan ajánlották az 1.9 tdi/ PT tdi-t is, viszont ilyesztgettek, hogy 200 000 km után kettős tömegű lendkerék, túrbó stb. cserével számoljak. Ennek tudatában a fent említett összegért cserébe melyik motor a jobb és megbízhatóbb? Válaszokat köszönöm

jan. 12. 23:26
A kérdező szavazást indított:
Dízel PD tdi
Dízel tdi
Benzin 1.6
7 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hányszor teszed még fel ezt a kérdést?
jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Rosszat nem akarok venni, márpedig könnyű kifogni, nem vagyok annyira jártas a témában, ez a kérdés mellesleg másra írányul, szóval nem tudom mi bajotok van.
jan. 12. 23:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz rosszat venni, akkor vidd el állapotfelmérésre a kiszemelt példányt. Teljesen költségmentes autó nyilván nem lesz egyik sem, de a nagyon sz*pórollereket el lehet kerülni.
jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1.6 MPI, 101 vagy 102 lóval, régi kiforrott motor, viszont cserébe nem is tudod 7 liter alá vinni a fogyasztást. De ahogy előttem is írták, csodát ne várj, mert ennyi idősen mindegyikre lehet már költögetni, és nem csak a motorra.
jan. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyit értesz hozzá akkor mindegy mert úgyse látod meg a hibáit.
jan. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Van egy szerelő ismerősöm, lebeszéltem vele, hogy a kiszemelt példányt átnézi. Ő dízelpárti, de szerinte is megadja magát a kettőstömegű 200 e km után
jan. 13. 12:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt gondom vele 330ezer km után.
jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
melyikkel?
jan. 13. 15:02
 10/14 anonim ***** válasza:
#7 Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy megveszed az új autót, és majd megadja magát a kuplung, ami amúgy még egy hagyományosnál is kinyírható 30 ezer kilométer utána, vagy elmegy 300 ezret is. Ez csak felhasználásfüggő, mert kettőstömegű a sok városozást, alapjáraton járatást nem szereti. Ezek az autók amiket nézegetsz, már biztosan túl vannak a 200 ezer kilométeren, hiszen az 5-ös Golfot 2003-2009 között gyártották, szóval akár már cserélhették is bennük a kuplungot.
jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!