Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok......

Pep74 kérdése:

Autóvásárlás előtt állok... Hogy érdemes jól választani? Nem akarok 1.4esnél nagyobbat, családi autó lenne. Mit érdemes nézni? Annyira tanácstalan vagyok.. javaslatok? Keret max 1millió

Figyelt kérdés

jan. 26. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy 1.6os van, benzines, egyedül vezetem - varosban, es hosszabb utakra is. De neha megis kevesnek erzem. (pl, egy Becsi emelkedö, vagy hegyvidekes terep.)

En -sajat magamnak- nem vennek 1.4-est, föleg nem ugy ha csaladom lenne.


(viszont szerencsere ennyi valasztek van a piacon,hogy mindenki megtalalja a hozza passzolot.)

jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Nem akarok 1.4esnél nagyobbat, családi autó lenne."

Nem értem a logikát, azért azt nem mondhatjuk, hogy 1.4 felett már versenyautók vannak. Ráadásul ha családi, akkor gondolom nagyobbacska, és ha teleülitek és pakoljátok akkor hiányozni fog a plusz lóerő.

jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az 1 milliós keret nagyon szűkös, ennyiért csak öreg autót kapsz. A konkrét típus helyett az előéletre és állapotra helyezném a hangsúlyt. Ha nem értesz a kocsikhoz, mindenképp nézesd át szakemberrel vásárlás előtt!
jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1 millióbol túl nagy választék nincs, már olyan ami megbizható és nem kell állandóan szervizbe hordani és nem törpe autó


Pl...Nissan note teljesen megfelel egy olcsó családi autónak

A lényeg hogy benzines legyen és se turbó se semmi drága dolog ne legyen benne.

A köbbcenti nem hiszem hogy neked fontos, Elég az 1.4 es is bőven.


Gondolom nem versenyezni akarsz vele


De más ennél kisebb autók is szóba jöhetnek, ha a család nem túl nagy.

Mert ha 1 gyerek van akkor egy kisautó is jó családi autónak és akkor egyből jönnek a klasszikusok.... Pl: suzuki swift, suzuki ignis, Toyota yaris, Honda jazz, mazda2, stb...

jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A számomra legszomorúbb,vagy kinek hogy,de tízből kilenc autót kokerók árulnak... Ezért nem igazán bízok bennük... Köszönöm az eddigieket!
jan. 26. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen korrekt amit az ötös mondott. Esetleg ha mindenképp valami nagyobb családi kéne, akkor 1.6-os Opel Astra H (kombi) vagy a szintén 1.6os Zafira B.
jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek ajánlgatjátok az 1.6-osokat ha nem akar olyat...

Nyilván ő tudja miért.


1milkából viszont tényleg nem lesz túl fiatal autó.

Családi autónak 1,4-es vonalon Renault Thalia/Megane-t, Corolla-t,Octavia-t, Focus-t néznék. Korukból adódóan rozsda mindegyiknél lehet már. Ebből a szempontból talán a Rönyó állja legjobban a sarat.

Ha kisebb is elég akkor Yaris v Clio.

jan. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

> Nem tudom minek ajánlgatjátok az 1.6-osokat ha nem akar olyat...


Mert kizárólag motorméret alapján választani autót elég nagy hülyeség. És ha itt van ezzel a kérdéssel, fixen nem ért annyit az autókhoz, hogy nyomós oka legyen rá.


Emellett sok más információt sem mondott, csak annyit, hogy családi autó. Szóval család. De mekkora? Milyen használatra? Most komolyan jó szívvel belepakolnál egy mondjuk 5 fős családot meg a csomagjaikat egy 75 lóerős octaviába, ami valószínűleg 15-20 év után inkább már csak 60?


Szimplán nem tudunk eleget egy normális ajánláshoz.

jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha 1.4 kell, akkor az kell. Nézz corollákat kerdező! Az tud 97 le is lenni, de ha az e11 akkoris elegendő is lesz bele (szodaval elmegy...), es nem is eszik sokat.

Amitől ovakodj, az a nehéz, tehat 1 t felett bőven, es 75 lo meg hasonlók. Az zabálni is fog sokat meg nem is megy, meg forgalmi akadály is leszel, ha nem vagy hajlandó nyuzni ...

jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!