Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furgonnal ki lehet jönni 10...

Furgonnal ki lehet jönni 10 lierből?

Figyelt kérdés
Második hónapja nemzetközizek egy 2.3Mjet ponyvás ducatóval. Az első hónapban 12.9 liter volt az átlagfogyasztásom és a főnököm eléggé húzta a száját miatta. Azt mondta, hogy max 10 literből ki kell jönnie, állófütéssel, mindennel, és az előző sofőrök sem fogyasztottak többet. Az utóbbi két hétben alig használtam az állófütést, max ha nagyon hideg volt, kb -10 fok, tehát kb 4-5 órát fütöttem összesen két hét alatt. Hiába spórolok mindennel, sehogysem sikerül 11.5 alá vinnen, pedig nem is száguldozok. Általában 90 az utazótempó, nagyon ritkán felmegyek 100ra. Túlsúly is ritkán van, erre vigyázunk, talán összesen két alaklommal furdolt elő, hogy 1-1 mázsával túlpakoltak, de azok is rövid fuvarok voltak.

febr. 1. 16:16
1 2
 11/17 Seila ***** válasza:

A ponyvás furgik gyengéje a szél ill. szembe és az oldal szél, amivel megnő a fogyasztás, meg aztán nem kell feleslegesen pörgetni a motort minden váltásnál, persze ha ezt az adott körülmények lehetővé teszik. Ha bundeszozol a ponyvások megeszik a magukét, főleg hágós területeken.

Az állófűtés nem eszik sokat.

Pályán nem szabad tankolni, mert sokkal drágább.

A főnid egy tipikus fóbiás üzemanyag xarevő.


Ezeket a tesóm mondta, én csak leírtam. 😊

febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, mutassa meg!


A sima dobozos H3-mal (állófűtés nuku) 110-nél 9,5 az átlag.

Ebből kiindulva óriás ponyvával, kutyaóllal esélytelen...

febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én dobozos H2L3-al jártam, a százezer kilométeres átlagon volt 8,7 l/100 km úgy, hogy 110 volt az utazó tempó. Ugyanaz a méret Opel Movano biturbo 9,1 l/100km. A ponyvás kollegák inkább 12 körüli fogyasztásokról meséltek, szóval a 10 liter körüli elég kamuszagúnak tűnik. Vagy a főni azt várja el, hogy a melletted parkoló lengyeltől szívd le a gázolajat.
febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szolovjov ***** válasza:
A szívó dízel 2.4-es VW Transporter T4-esek kijöttek akár 8 alatt is, de mindenképpen 10 alatt maradt. A ,,modern" gépek jóval többet csáhelnek sajnos.
febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 Nem is gyorsult, nem is százas tempónál és az 2 kategóriával kisebb, mint egy ponyvás.
febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Fuvaros cégnél dologzok, 2.3 180 lovas dobozos 9-10,5 és van ugyanilyen ponyvásunk mint neked, az 11-13 liter.
febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szlovák körfuvaron ponyvás Ducato, 80as utazótempó,csak bundesz!!!, sík terepviszonyok, kifele rakott, visszafelé kb.250kg göngyöleg, 10.8-11.3. Ugyan ez ponyvás utánfutót húzva 12-13l. Havi szinten 12-12.8 az átlag és kb 6400km futás.

A fogyasztásod teljesen reális.

Ne hagyd magad!



Mindenkinek ajánlom, hallgassátok végig, ebben benne van az igazság, szóról szóra igaz. [link]

márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!