Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha használt autót vásárolunk...

Ha használt autót vásárolunk kereskedésben, akkor el szabad fogadni a helyben készült állapotfelmérési lapot, vagy érdemes azért ismerős szerelővel menni, aki átnézi a kocsit?

Figyelt kérdés
febr. 2. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilván a független szakértő véleménye a hiteles.
febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én elvinném máshova. A saját lovát mindenki dicséri.
febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán csináltathatnak egy olyat a haverral, át kell nézetni rendesen mindenképpen független szerelővel.
febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem . A friss vizsga is levédi a tulajt azt mondja ha rossz lenne a gép megbukott volna miközben lefizette a vizsgaallomást . Át kell nézni alaposan alámenni és próbakör ha ezt nem engedik csak kamuáradatot hallasz az a gép romhalom . Azt nem engedik hogy elvidd idegen műhelybe mert te is csalhatsz . A szerződesbe minden legyen benne és minden sorát értsétek . YT frissebb átverés riport a tanulságért - Totalcar Zsolt hitt a kereskedőnek.Hiba volt ? ....
febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az be is b@szna.
febr. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat. (Én is így gondoltam.)
febr. 3. 06:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Azert a tartalma nem mindegy.


Első autónak 15 eve vettem egy akkor 15 eves alsóközepkatos kocsit, laikus max atvizsgálas történt (fektarcsa tapi, lengescszillapító teszt ratehénkedéssel, hasonlóak..).


Tudtam, hogy kell ra egy nagyszerviz, de alapvetően ok volt mindene.


Aztán utana láttam a gondosan elsuvasztott allapotfelmérő lapját, amit pecsettel stb ellatva megtalaltam a paksameta közepén félbehajtva, rajta tetelesen kb az összes letező felszerelés meghibasodva, karcos, korrodált stb stb. A lista 80%-a valotlan állitas volt. Nyilván a kesőbbi relkamációk kizarása miatt huztak le mindent, es konkrétan a friss műszakis kocsi az adatlap alapján alkalmatlan lett volna forgalomba.


Az en esetemben nem fogadtam volna el az állapotlapot, de ha minden jo és szép akkor azert más a helyzet.

febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!