Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 felszívja a turbó az...

Golf 4 felszívja a turbó az olajat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Golf 4 1.9 tdi 74kw 302.000km (valós) észre vettem, hogy olajas az alsó takarólemez.

Az autó 2023 őszén volt műszakiztatva, minden rendben, füst oké, most voltam az első olajcserénél. 10.000 km-en cseréltem olajat és az összes szűrőt, közben kb 3 decit kellett utána töltsek. Látszik az intercooler csövén, hogy egy picit olajzik.

A szerelő azt mondta, hogy normális egy ilyen olajfogyasztás ennyi km-nél, de ezt csak egy turbó csere oldja meg, de azt nem mondta hogy azonnali vagy várjak még vele.


Voltatok már ilyen helyzetben? Azonnali cserére szorul, vagy van még időm spórolni rá? Az autó nem napi használós, majd a nyáron kell 3000 km levezessek vele, féktárcsát, fékbetétet, lengéscsillapítót, rugót, kormányösszekötő gömbfejet (persze szakemberhez vittem futószöget állítani), izzító gyertyákat kicseréltem már, de ezekhez a motorokhoz nem értek.



febr. 3. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
10000km-en 3dl olaj, az semmi. Ha már halott a turbó és felszívja az olajat a motorból akkor elötte már szokta eszegetni rendesen. Szerintem ez még nem tart ott, hogy megpusztuljon.
febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyi olaj simán belekerülhet a kartergázból is, azon pedig nem segítene a turbó csere.
febr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Ha meghalóban van a turbó, akkor már literszámra eszi az olajat.
febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!