Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 C5 (1998-2004) 1.9...

Audi A6 C5 (1998-2004) 1.9 PDTDI/2.5 TDI vagy Volvo S80 (1998-2005) D5?

Figyelt kérdés

Ez a két típus tetszik. Mindenképp dízelt szeretnék. Audiból inkább az 1.9TDI-t választanám, mert híres a megbízhatóságáról, de sokak szerint kevés ehhez a nagy kasztnihoz, nagyon lomha autó. A 2.5 TDI viszont elég rosszhírű. Az Audi talán olcsóbban fenntartható.


Volvóból meg S80, ha jól tudom 2002-ig 2.5-ös 5 hengeres dízelmotorral gyártották, utána jött a 2.4D, de mindkettőt dícsérik.



febr. 4. 01:37
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
A Volvo motorjainak, legyen az benzin vagy dízel, közelébe sem ér egy szaros PD.
febr. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szolovjov ***** válasza:
48%
Az 1.9 Pd motorok az akkori kor legjobb európai dízelei. A 2.5-ös V6 is kiváló motor, mechanikusan szinte golyóálló. Kettő probléma jellemző rá, ha már van benne vagy 500 ezer km. Egyik hogy nem árt felújíttatni az adagolóját, ami egy kicsit drága egyesek szerint. De mivel kijön egy ,,ájfon" árának feléből, így szerintem nem drága. A másik lehetséges problémája a vezérműtengely kopása (elfelejtett oljacserék miatt elsődlegesen). A családomban van 1.9-es is és 2.5-ös is. A 2.5-ös 7 litert fogyaszt, az 1.9 6 litert. Haverom viszont a dízel Volvo-n túladott, mert ráment a gatyája is, akkor sem volt soha jó. Bár azt nem tudom, hogy melyik fajta dízelmotor volt benne. Lecserélte egy dízel Audira. Az megvolt neki vagy 6-7 évig és a következő kordé is dízel Audi lett. Gondolom elégedett volt a típussal.
febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagy suly kulonbseg nincs am koztuk.

Most neztem hahun egyet 1400 kilos volt. Az 1.9 -es A4 Avantom is ugyanennyi.

Mi az hogy lomha? Nyugodj meg a kis suzukik engem is legyorsulnak rovid tavon. Addig, mig nincs elegendo turbonyomas.

Ezek autopalya gepek. Ha forro az olaj, nem tudsz kart tenni bennuk.


Az olajcsere az szentiras. Max., nagyon max. 10 000 km!

Ha ezt betartod, orokelet.


Ami igazan nehez kozuluk, az az Allroad verzio A6-bol.

Az uresen 1700 kilo.

febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!