Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpár olajcsere 3.000...

Motorkerékpár olajcsere 3.000 km-ként?

Figyelt kérdés

Újonnan vettem egy sportmotort, az első ezer kilométeres olajcserét még értem, az meg is volt, de a következő 4.000 nél esedékes szóval 3000 km múlva. Elvileg ez nem a gyártó előírása, ez ilyen üzletházi előírás, ami nem kötelező de erősen ajánlott. A gyártói előírás szerint a következő olajcsere 12.000 km-nél lenne, de ott is csak olajcsere, olaj+szűrő csere 24.000-nél.


De viszont ha a google-n keresek rá, ott is írja több oldal hogy érdemes 3-4 ezer kmként olajat cserélni.


Kinek mi a tapasztalata? Nem volt még nagymotorom előtte, szóval én abból indulok ki hogy egy autónál az olajcsere 10-12 ezer km, de a maiaknál már akár 30 ezer is lehet, egy kamionon meg mondjuk 100.000 km :D akkor hogyhogy a motoroknál ilyen sokszor kellene olajat cserélni?



febr. 4. 07:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hacsak nem 6 liter kell bele, lehet, érdemes kicserélni.

Nekem a rönó fingómba is 3 liter kell.


Aztán lehet, telenyomja benzinnel az olajat sok sportmotor, és kb nem lesz kenése pár 1000km után.

febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"de ott is csak olajcsere, olaj+szűrő csere 24.000-nél"


Na és kérlek meséld már el, hogy mégis melyik gyártó mond olyat, hogy olajcserénél nem kell szűrőt is cserélni?


"a maiaknál már akár 30 ezer is lehet"


Nem, nem lehet. Sőt, egyre fontosabbá válik a lehető leggyakoribb olajcsere, mert minél precízebb és bonyolultabb a technológia, annál sérülékenyebb. A 30 ezres csere csak egy marketingfogás, ami bőven idő előtt megöli a motort.


Te is megteheted, hogy nem tartod be az előírásokat, csak akkor ne csodálkozz rajta, ha idő előtt elfossa magát.

febr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2 [link] 63. oldal, nézz és láss
febr. 4. 08:21
 4/18 anonim ***** válasza:

Sportmotornál a nagy fordulat miatt extrém terhelést kapnak a blokk alkatrészei,ezt a terhelést egyik olaj sem viseli el éveken keresztül.

A nagyobb igénybevételnek kitett autóknál,rendszeres terep/pálya használat mellett nem évente,hanem évente akár többször is cserélnek olajat.

Én a motoromban kb 5000 km-ként cserélek olajat,de ez az 5000 km van hogy 2-3 év alatt megy bele,és még akkor is tiszta benne az olaj,ez használat függő.

febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#3 Oké, ami igaz az igaz. Viszont ezzel kapcsolatban is csak ugyanazt tudom mondani neked, amit az autós 30 ezres olajcseréről: ha jót akarsz magadnak, akkor eltérsz a leírástól és minden olajcserénél lecseréled a szűrőt is. 2000 forint, ez a minimum.
febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem a gyári előírás a Suzuki DL650-esemen 6000km, de ilyenkor is csak olajat kellene cserélni, szűrőt meg csak minden második olajcserénél, de persze ezen azért nem spórolok ;) , és itt is érvényes, hogy kevesebb kilométer mellett is illik évente lecserélni. A kérdező által linkelt kézikönyv is írja az éves olajcserét.

Motoroknál azért is kell gyakrabban olajat cserélni, mert magasabb fordulaton pörögnek, illetve itt ugyanaz az olaj keni a váltót és a főtengelyt, dugattyút stb, és csak ha a fordulatszámmérőre nézünk, akkor nekem városban max 4.-ig lehet felkapcsolni, és ott is 3 ezerrel forog a motor , míg kocsinál bírja az 5.-et, és a felével 1500-al forog. De hasonló az arány 100-as tempónál is, legnagyobb fokozatban.

Mivel újonnan vásárolt motorról beszélünk, így nem baj ha az elején gyakrabban van cserélve az olaj, főleg, hogy ekkor még kopnak össze az alkatrészek, normálisabb helyeken szét is vágják az olajszűrőt, nincs-e benne nagyobb kopadék, ami valamilyen komolyabb hiba előjele lehet. Későbbiekben meg vagy a gyári kilométer/1év az olajcsere periódusa, amennyiben mondjuk hosszabb túrázásokra használod a motort, viszont ha sokat forgatod 10 ezer fölé, kijársz pályanapokra, akkor nyugodtan lefelezheted a kilométert. Van mikor már lehet is érezni a váltón, hogy elfáradt az olaj.

febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 köszi az érveket, végülis jogos, csak az zavaró egy kicsit hogy ha az ember igazán használja a motorját mondjuk hosszabb túrákra és pl belerak 10.000 km-t egy évben akkor 3x kell elmenni olajat cserélni abban az évben ha szigorúan betartjuk ezt az előírást (nem tudom mennyire rugalmasak etéren)
febr. 4. 10:03
 8/18 anonim ***** válasza:
#7 Szerintem kicsit túldramatizálod, mert ez a 4 ezres olajcsere velhetően egyszeri ,a bejáratás miatti dolog, de a későbbiekben is én a gyári olajcsereperiódus lefelezését javasolnám, ami úgy 6 ezer kilométer, ezen nem érdemes spórolni. Én tavaly alig mentem ennél többet, így az évi 1x-i olajcsere simán vállalható, és megcsináltam magam.
febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#7 Hát talán nem kellett volna megvenned valamit, amire nincs pénzed. Egy olajcsere 20 ezer forint. Évente 60 ezer, ha háromszor cseréled. Járművek fenntartására ez semmi. Ez lepkefing. Ha ennyit sem tudsz rááldozni, akkor még most add el, mert az elhanyagolt olajcserékből származó meghibásodások tízszer, hússzor ennyibe fognak kerülni, amit nem egy év alatt 3 részletben, hanem egyszerre kell majd kifizetned.
febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 dirtboy ***** válasza:

Mint írtad sportmotort vettél,nem értem miért lep meg az hogy egy kihegyezett technika sűrűbb karbantartást igényel mint egy diesel kamion.

Nem írtad a pontos típust de általában az olajcsere nem egy nagy költség a többi mellett főleg ha magadnak csinálod. Ez sajnos ilyen,a motorolaj a lelke a motornak ha valamin nem szabad spórolni akkor az az olaj. max 1év vagy adott kilométer és cserélni kell. Én 5000-6000km-enként cseréltem a Z1000-ben.Ugyan így autónál sem tartom be a gyári 15ezres értéket hanem 10nél csere hiszen a gyártó nem a te érdekeidet nézi hanem a sajátját és neki az a jó ha nem tart valami örökké.

febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!