Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio zip-be nem kell...

Piaggio zip-be nem kell olajat és fagyállót cserélni?

Figyelt kérdés
Még a tavaly nyáron vettem, de nem használtam csak a sufniban állt. Tegnap elvittem szerelőhöz, hocs cserélje a kopó dolgokat meg amiket szoktak vásárláskor. Majd a szerelő azt mondta, hogy ebben nincs olaj meg víz és nem kell cserélni sem, csak egy új akkut kell vegyek rá. A tesóm (régóta van robogója) meg azt mondja, hogy vásárlás után ezeket mindenképp le kell cserélni mert tönkremegy a motor, és vigyem el másik szerelőhöz.

jan. 11. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
A Google nekem megmondta és videót is mutatott róla.
jan. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jan. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem csak egy tarka kutya van a világon... Hajtómű olaj az mindenben van, tuti csere. 2T motornál motorolaj ugye benzinnel megy, nincs mit cserélni, kivéve ha 4T - szóban csak "olajcserére" hivatkozva a motor és a hajtómű mehetett félre. Továbbá lehet a blokk léghűtéses vagy vízhűtéses is, előbbi esetben nincs mit cserélni nyilván, utóbbinál néhány évente nem árt, de ha pl fagypont ellenőrzés alapján megfelelő akkor megúszható (korrózió gátló funkció miatt ajánlott lenne, de kinek mi a fontosabb).
jan. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Wikipédia szerint van 2T és 4T variáns is, 2T-ben nincs külön olajzás, így ott nincs mit cserélni, csak 4T-nél kell. Illetve van léghűtéses és vízhűtéses is, léghűtéses esetében nyilvánvalóan nincs víz, amit le lehetne cserélni.


Szóval ez így roppant kevés információ. Ennyiből nem tudjuk, hogy neked mid van és mit kell/lehet cserélni. Lehet a tiéd 2T léghűtéses, ezért nem kell (nem is lehet) sem olajat, sem fagyallót.

jan. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az 2T meg 4T. A szerelő azt mondta, hogy a benzinbe kell tenni az olajat mint a láncfürésznél. De mikor megvettem akkor az eladó nem mondott ilyet, különben meg sem vettem volna. A tesóm azt mondja, hogy ilyen motoroknál nincs, és mindenképp le kell cserélni az olajat.
jan. 12. 09:15
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2T és 4T kétüteműt és négyüteműt jelent. A kétüteműnél nincs olaj, amit cserélni lehetne, mert ahogy a szerelő mondta a benzinhez kell öntögetni az olajat. Négyüteműnél van külön olaj, ott lehet (és kell) cserélni. Tesód nem tudja mit beszél.
jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tesómnak is piaggio zip van. Ebból van olyan amibe kell olaj és olyan is amibe nem?? Nekem nem láncfürész meg fünyiró kell hanem robogó! francnak van kedve mindig kevergetni a benzint
jan. 12. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Igen, van belőle ilyen is, olyan is. Add el akkor.
jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!