Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez jelenleg hogyan működik?

Ez jelenleg hogyan működik?

Figyelt kérdés

Üdvözletem az oldal tagjainak!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy ha van egy autóm amiben kezdi feladni a motor a szolgálatot. (Most itt teljes mindegy a márka/típus és évjárat is szerintem!)

Konkrétabban fogy belőle a hűtőfolyadék,illetve fehéren is füstöl és van is egy kis csattogós fura hangja hideg motornál.Szerelő is nézte/látta és mondta hogy szerinte hengerfejes így ajánlott lenne egy jó és megbízható lehetőleg még indítható bontott motort szerezni bele,mert a felújítás a mai alkatrész árak mellett nagyon költséges és nem is igazán térül meg legalábbis egyhamar biztosan nem.

Viszont van egy ismerősömnek egy ugyanilyen autója mint az enyém amivel borult így teljesen összetört,mondhatni totálkáros lett de a motorja hibátlan,pár éve fel is volt teljesen újítva így jó alternatíva lenne az enyémhez. (A motorkód stimmel szerencsére!)

Nos annyi,hogy az ő autója Magyar okmányos és jelenleg ideiglenesen ki van vonva a forgalomból de az a kérdés ha én így megveszem tőle a benne lévő motort akkor ezt be tudom papírozni az enyémbe? Nem jelenthet ez gondot,hogy nem külföldi donor autóból vennék egyet mondjuk ami nincs benne a hazai nyílvántartásban? Mert gondolom műszakin is nézik (vagy manapság nemnagyon,vagy inkább helye válogatja?) És ezért szeretném hivatalosan bepapírozni ha lehet és megoldható ebben a formában is.



febr. 4. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár guglin, akár itt a gyakorin rákeresel a motorcsere szóra, szerintem bővebb tájékoztatást fogsz találni, mint amit most hirtelen le tudnék írni.
febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot!
febr. 4. 22:14
 3/4 krwkco ***** válasza:
Egy lehetőség, hogy kerestek egy bontót, amelyik beveszi a roncsautót, kiállítja a bontási igazolást és eladja neked a motort. Mivel az ismerősöd rögtön hoz egy komoly vevőt (téged), feltehetően több pénzt kap a roncsért.
febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt esetleg úgy nem lehet hogy mielőtt leadná a bontóba akkor veszi ki belőle nekem a motort? és utána leadja megkapja az igazolást és mindenki boldog.

Mivel a bontós meg kitudja milyen árat mondana rá és szerintem le kell venniük akkor is ha hiányos egy autó vagy ezt rosszul tudom?

febr. 5. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!