Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fontos mindig a bejárat...

Miért fontos mindig a bejárat meg a lakás elé parkolni?

Figyelt kérdés

A kérdésem két összetevőből áll.


Az egyik, volt itt pár hete egy kérdés, valaki megállt egy lakótelepi parkolóban KÖZTERÜLETEN, tehát semmi nem tiltotta, hogy a lakókon kívül más is megálljon az adott ház előtt. És állítólag néhány lakó elkezdett vele veszekedni, meg beszólni, stb. De ami megdöbbentő, hogy a válaszadók többsége is a lakókat védte, hogy jaj, nem kéne más panelháza elé állni, meg nem jut a lakóknak hely, meg stb. De ezzel mi a probléma? Ha nincs korlátozás (pl. elkerített magánterület, csak a lakók részére, stb), márpedig annál az esetnél ilyen nem volt, egro közterület, akkor mindenki ugyanolyan jogon használhatja, függetlenül, hogy ott lakik-e, vagy sem, nem? Miért probléma, ha pár lakónak egyszer-egyszer csak távolabb jut hely és esetleg sétálni kell egy kicsit?


A másik pedig amit saját szememmel látok, pl. a nagyobb áruházi parkolókban, pl. Auchan, Tesco. Van kb. 1000 hely, és áll kb. 200 autó a parkolóban, tehát nincs nagy tumultus. Mégis azt látja az ember, hogy a placc közepe üres, és a két bejárat előtti pár sávon egy kupacban szinte az összes (!) autó. Kérdezem, ez mire jó? Itt is miért jó bemenni a másik rengeteg autó közé centizgetni, ahelyett, hogy az ember megálljon kicsit távolabb egy üres placcon, szellősen? Miért fontos, hogy minél közelebb legyen a bejárat?


Összefoglalva a kérdés a két részből: tényleg nehezére esik az emberek többségének néha 100-200 métert sétálni?



febr. 5. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1.

Ez jogilag így van, erkölcsilag azért némiképp jogos, hogy az ott laki kiakad, ha az átutazó bejön a panelokig, ott meg lerakja a kocsiját, hogy tovább menjen mondjuk tömegközlekedéssel, az ott lakónak meg nem jut hely..


2.

Mert az emberek lusták.

febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek nálunk pont az ellentéte igaz: családi házban lakom, de az út túl oldalán társasházak vannak. Nem panel, hanem tégla 4 emeletesek, de ez lényegtelen... A házak között van nekik kialakítva parkoló. De valamiért az autósok nem szeretnek oda bekanyarodni, hanem egyszerűbb kint az úton a házam elé leparkolni. Ezzel nem is lenne semmi baj, csak rendszeresen beállnak a kapuba is! Ilyenkor meg én nem tudok ki-beállni. Már volt hogy hazajövet nekem kellett a társasházak üres parkolóját használnom, mert a kapumban lévő tumultustól nem tudtam beállni az üres garázsomba.

A második részt én is hasonlóan tapasztalom és én sem értem... Általában az áruházi parkolókban a bejáratoktól messze, másoktól minél távolabb parkolok le. Mikor jövök ki, naná, hogy másoknak pont mellém kell parkolni, nem a millió üres helyre!

febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Hát, őszinte leszek, én azért szeretek a bejárathoz minél közelebb parkolni, hogy ne kelljen annyit sétálnom. 26 méteres bejárónk otthon a ház előtt, ez friss jogsimmal korábban harmada volt, csak kiépítettük, és hamar megtanultam, hogy úgy a jó megállni, ha az első ülés egy vonalban van a bejárati ajtóval. :D

Vettem egy járművet, fenntartom, szervizeltetem, fizetem az adókat, tankolom, hát csak elvárom tőle, hogy ajtótól ajtóig vigyen. :D

febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

"De ezzel mi a probléma?"


Idézlek:


"nem jut a lakóknak hely"


Hát "csak" ez a probléma.

febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha laksz valahol, akkor tök érthető, hogy nem a szomszéd kerületbe akarsz átsétálni a kocsidhoz. És teljesen érthető, ha az ott élőket ez zavarja.


Lehet azzal jönni, hogy nem tiltja semmi, de attól még rohadt zavaró, hogy nekem ott lakóként kell keringenem 10 percig paneltelepen mert a Belvárosban éppen focimeccs van és az összes paraszt ott parkol ingyen.

febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Itt is miért jó bemenni a másik rengeteg autó közé centizgetni, ahelyett, hogy az ember megálljon kicsit távolabb egy üres placcon, szellősen?"


Én nem értem számodra ez miért jelent ekkora világfájdalmat. Centizgetni sehol nem kell, mindenhol ugyanakkora parkolóhelyek vannak.


Nézzük fordítva: Minek parkoljak a világ másik végére, ha van hely a bejárathoz közelebb is? Lehet mondani, hogy lusta vagyok, egész nap talpalok, hétvégén is a természetet járom, hagy legyek már olyan lusta, hogy a bejárathoz relatív közel parkolok le :D

febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A 2. pontban felvázolt dolog nekem kifejezetten szimpatikus, mert így van nekem üres hely távolabb.

Legalábbis ezt hinnéd, de ha megállok egy üre sorban, mire kijövök tutira rámállt valami gyökér az 50 méteres sugárban üres parkolóban

febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Én csak azt nem értem, hogy mi a baj azzal, ha valaki mellétek áll? Egyetlen indokot tudnék elképzelni, nem tudod a gyereket kényelmesen betenni a gyerekülésre. Hát, akkor állj egy kicsit ki, és utána pakold tele a kocsit meg helyezd el a családot. A parkolóhely azért van, hogy használjuk, engem nagyon felháborítana, ha valakinek az lenne a baja, hogy az ő autója mellé mertem állni az egyébként kijelölt parkolóhelyre.
febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

8

Az, hogy valami paraszt egész biztos rádnyitja előbb utóbb az ajtót / nekitolja a bevásárlókocsit, stb... az autódnak.


én is ezért állok mindig a lehető legmesszebb mindentől és inkább sétálok 100 métert.

febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

#8: a kocsim bal oldalán 6 db ajtorányitás és egy horpadás van, a jobboldalon csak 4 ajtoranyitás.

Amúgy igen, van gyerekem is, de akinek nincs, az azt hiszi, a 2 évest ki lehet állítani a lakó-pihenő övezetben 70-ep csapatók közé az útra, amíg én megyek egy kört a tömb körül.

febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!