Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 5 túl drága első autónak?

Golf 5 túl drága első autónak?

Figyelt kérdés
Csak fél éve van jogsim, és a vizsga óta nem vezettem, mert nincs autónk. A szüleim adnának 1500 eurót autóra, de én arra gondoltam, hogy inkább gyüjtenék még hozzá, és vennék egy golfot. Apám azt mondja, hogy először jobb lenne olcsóbb autót venni, mert azért nem kár ha kap 1-2 pofont, a golfot meg drága javítani.

febr. 6. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Olcsó autót is kellesz javítani.


Helyedben gyűjtenék még rá és vennék egy jobb kocsit. Dolgozni meg elmennék étel futárnak ahol közben tudom gyakorolni a vezetést.

febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Relatív, hogy mi a drága és minden autót pénzbe került megcsináltatni, ha összetörik.
febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs nulla rutinnal futár melót vállalni, ne hülyéskedj :D Inkább a saját autómmal bénáznék az elején.
febr. 6. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Akkor ez esetben az édesapádnak van igaza.


Vegyél egy olcsóbbat és szerezz rutint aztán közbe melózol és majd ha lesz több pénzed akkor lecseréled és nagyobb rutinnal veszel egy erősebb és jobb kocsit.

febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kell, hogy erős legyen, nekem bőven megfelel a leggyengébb motorral is. Például Golf 5 1.4Tsi amit kinéztem, és nagyon tetszik, de apám szerint még egy 15 éves autó is drága elsőnek.
febr. 6. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Rohad is, fenntartás is magas a kinézett motorral. Nem drága az autó, de a fenntartási költségeket bőven lehetne faragni más lehetőséget választva adott pénzből.
febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amúgy vicces, mert az 1,4 TSI amire mondod, hogy a leggyengébb is elég lenne, nagyon nem az. A Golf 5-ben ez 122-170 lóerő között mozgott.


Még egy nagyobb köbcentis szívó FSI motor pl 1.6 tudott 115 lovat, de az 1.9TDI-ből is ekkoriban 90-105 lovasakat csináltak az 2.0 SDI meg tudott 75 lovat. Na ha valami gyenge na az az, de ezt csak érdekességképpen írom.


Egyébként a VW TSI és TFSI motorjai ma már nagyon jók, de azért megjártak Canossa-járást, magyarul voltak vele gondok voltak amikor megjelent.


Az egyik ilyen hírhedt motor az 1.2 TSI, de pl a Golf 5-nél konkrétan a GTI-be szerelt 2.0 TFSI motor is kb 3 generációra (2013-tól) lett típushiba mentes.


Nem lebeszélni akarlak a korai TSI motorról, csak nem feltétlenül olcsón fenntartható autók, főleg ilyen korukra.

febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
102 lóerős 1.6 MPI motorral abszolút vállalható lenne, egyszerű darab. A turbós motorok közül még az 1.2 a legkisebb rossz, bár nem túl tartós a lánc és kellhet dióhéjas tisztítás, de ebben legalább nincs okoskerék az 1.4-gyel ellentétben, így maga a vezérlés csere nem túl drága.
febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!