Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár év alatt mennyire megy le...

Pár év alatt mennyire megy le egy drága autónak az ára?

Figyelt kérdés

Még anno gazdaságiból tanultam, hogy egy terméknek egy idő után lemegy az ára, mivel más új termék érkezik a piacra :D Az autóknál is így van?

Egy kb 6 millió Ft értékű Hyundai Tucson brutálisan tetszik és egy álmom, hogy megvegyem miután lesz munkám :) De az még 3-4 év.

Nem értek az autókhoz szóval a negatív válaszokra nem vagyok kíváncsi, köszönöm :)



2019. okt. 14. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor a gazdaságiból azt is tanultad, hogy mihelyt kijön az autószalonból, azonnal 20%-kal kevesebbet ér.
2019. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Autó függő. Kereslet kínálat
2019. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A piac szabályozza "mennyire megy le", de egy 3-4 éves autó még garanciás, és ha korának megfelelő állapotban van 6 millió helyett, talán "csak" 4 milliót kérnek érte, ami százalékosan sok értékvesztés, de még azért nem mondhatod, hogy "jaj, de olcsó".
2019. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Drága autót írtál. Aztán a Tucsont hozod fel példának?
2019. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: hát szerintem nem olcsó :D De nyilván nem egy ferrari-ra gondoltam vagy egy porche-ra, az drága :D De hát kinek mi, nekem azért drága.
2019. okt. 14. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó igazából de én úgy tudom hogy első jópár év alatt (4-5) akár 50%-al olcsóbban is meg tudod venni annyit veszít az árából, ezután már kicsit lassabban esik az ára. Nem akarok hülyeséget mondani konkrét adatokat nem tudok a a lényeg az hogy ameddig aránylag új az autó addig gyorsabban veszít az értékéből mint jópár év elteltével. Legalább is én így tudom
2019. okt. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2019. okt. 15. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


A cikkben van valahol egy grafikon pár népszerűbb autótípusról.

2019. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!