Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladhatom-e így az autómat?

Eladhatom-e így az autómat?

Figyelt kérdés

Sajnos összetört az autóm, és többe kerül a javítás mint a jelenlegi értéke, de találtam rá vevőt, akit így is megvásárolná.

A hivatalos eladáshoz viszont szükséges lenne a forgalmi, de az intézkedéskor elvették, azzal az indokkal hogy a jármű közúti közlekedésre alkalmatlan.

Kérdésem:

azzal az elismervénnyel amit a helyszínelő rendőrtől átvettem, eladhatom-e az autót?

Természetesen hivatalos adásvételivel történne, a többi feltétel: rendszámok, kulcsok, törzskönyv, minden rendben.

Tehát a eladáskor pótolhatja-e a forgalmit a hatósági elismervény?

Köszönöm.



febr. 8. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez bonyolultabb , több körös folyamat .
febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem találok erről semmi érdemlegeset a neten, és hétvégén jön a vásárló jelölt. Szabadulnék a roncstól -nincs hol tárolni- de törvénytelen dolgokba sem szeretnék belefutni.

Ötlet???

febr. 8. 13:56
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan olyan adásvételi a legtisztább, mint ép autó adásvételekor. Pont a roncsautók tűnnek el a rendszerből, mert alkatrésznek veszik semmi kedvük adózni utána. Ha találtál valakit aki megvenné adásvételivel akkor add el neki forgalmi nélkül. Annyit jelent ez számára, hogy lábon nem viheti. Tulajdonjogot igazolja az adásvételivel, ha megállítják trélerrel.
febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Alkatrésznek szeretné megvenni a vevő? Ha igen, akkor írtok róla egy adásvételit oszt' jónapot. Az adásvételit tedd el, azzal tudod igazolni, hogy eladtad. (mert ugye így nem fog kikerülni a rendszerből az autó...)
febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek ezt én is így gondolom szabályosnak.

Egyedül a forgalmi hiánya aggaszt, bár a telefonba azt mondta, így is érdekli.

😲

febr. 8. 14:36
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért kell bemutatni a forgalmit eladás után, hogy meg tudják semmisíteni a régit. Ha alapból el van véve, akkor meg tudják semmisíteni maguktól is.
febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"a többi feltétel: rendszámok, kulcsok, törzskönyv, minden rendben"

Azért úgy hogy elvették a forgalmiját nem mondanám hogy minden rendben.

febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7.

Azt írtam a hogy a forgalmi helyett csak egy elismervényt kaptam de

"a többi feltétel ...... rendben"

Mit nem lehet ezen érteni?

febr. 8. 15:27
 9/18 anonim ***** válasza:
Az hogy forgalmi nélkül a rendszám is csak két pléhlemez.
febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tanácsot kértem, ha nem tudsz hasznos választ, kérlek lapozz tovább.
febr. 8. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!