Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladhatom-e így az autómat?

Eladhatom-e így az autómat?

Figyelt kérdés

Sajnos összetört az autóm, és többe kerül a javítás mint a jelenlegi értéke, de találtam rá vevőt, akit így is megvásárolná.

A hivatalos eladáshoz viszont szükséges lenne a forgalmi, de az intézkedéskor elvették, azzal az indokkal hogy a jármű közúti közlekedésre alkalmatlan.

Kérdésem:

azzal az elismervénnyel amit a helyszínelő rendőrtől átvettem, eladhatom-e az autót?

Természetesen hivatalos adásvételivel történne, a többi feltétel: rendszámok, kulcsok, törzskönyv, minden rendben.

Tehát a eladáskor pótolhatja-e a forgalmit a hatósági elismervény?

Köszönöm.



febr. 8. 13:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Okmányiroda.

Kérdezd meg ott.

Hivatalos választ fogsz kapni

febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szomszéd mélygarázsát fullra elöntötte pár éve egy vád nyári zivatar , ott rekedt a gép . Ki lett vontatva , neki kellett kivonatni intézkedni stb utána ő fizetett hogy vigye el a roncsgyűjtő .
febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12

ott gondolom bontási igazolással lett kivonva


A kérdező esetében viszont az autó a baleset miatt hivatalból már kivonásra került hivatalból, mert a balesetben műszakilag alkalmatlanná vált. És az a kérdése, hogy így eladhatja-e valakinek, hogy a helyszínen elvették a forgalmit, de az autó összes többi okmánya megvan.

febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#12 köszönöm a magyarázatot, így gondoltam.

Érdekes, néhányan -köztük te is- értettétek a kérdés lényegét, más viszont csupán kötözködni képes.

febr. 8. 18:09
 15/18 A kérdező kommentje:
Bocs, természetesen #13-nak jár a köszönet.
febr. 8. 18:11
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"A hivatalos eladáshoz viszont szükséges lenne a forgalmi, de az intézkedéskor elvették, azzal az indokkal hogy a jármű közúti közlekedésre alkalmatlan."


Ezt nagyon furcsállom, mert 3 éve én is összetörtem a magamét totálkárosra, ki is jöttek a rendőrök, de tőlem ugyan nem vették el a forgalmi engedélyt.

A rendőr nem autószerelő, hogy ránézésre megállapíthatná, javítható-e az autó.

febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 Szerintem nem is az a kérdés ilyen esetekben, hogy javítható-e, hanem hogy fennáll-e a veszélye, hogy esetleg egy szakszerűtlenül javított autóval tovább közlekedik-e a baleset után a tulaja.

Nyilván ahol egyértelmű a műszaki totálkár kérdése pl. szétvágták a tűzoltók, vagy mozgásképtelenné vált pl. kiszakadt a futómű, ott nincs értelme kivonatni a rendőrnek a helyszínen, hiszen evidens, hogy használhatatlan.

Feltételezem inkább az olyan eseteknél van szó helyszíni kivonásról, amikor szerkezeti károsodás veszélye áll fenn, de maga az autó még mozgóképesnek látszik. (Pl. bentebb csúszott a motor és benyomta a tűzfalat)


De az is lehet, hogy szimplán csak rendőrtől függ, hogy foglalkozik-e ezzel a helyszínen, vagy sem...

febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Konkrétan mozgásképtelen lett az autó, így a "közlekedésre alkalmatlan" rublikába került az X.

Gyakorlatilag csak csápos autóemelő tudta föltenni a platóra.

Újabb fejlemény, hogy délután rákérdeztem a Rendőrségen, és azt a választ kaptam, a kollégák azért vitték be a kapitányságra a forgalmit, hogy hivatalos kivonást bejegyeztessék(nyilván ezt a helyszínelő nem teheti meg az útszélén)

A formaságok elvégzése után, az illetékes okmányirodában vissza fogják majd visszaadni.

Ez eddig érthető, ám a mikor? kérdésemre, senki sem tudott feleletet adni.

Szóval várunk...........


Köszönöm a válaszokat.

febr. 8. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!