Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e36 kardán tengely ráz mi...

Bmw e36 kardán tengely ráz mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Már vagy három szerelőnél volt az autó mindegyik más-más alkatrészeket cserélt ki rajta

Felfüggesztő csapágy, kardán kereszt, diffi felújítva, hardy tárcsa kicserélve… amikor 3. sebességbe váltok onnan kezd el rázni…



febr. 10. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki kell fulelni, hogy a razas mivel aranyos. A kerekfordulattal aranyos, a motorfordulattal vagy a kardan fordulataval. Ha ez megvan, onnan tudhato a hiba. Tipikus hiba, hogy a kozepkardan fuggesztogumija vagy tul kemeny vagy tul puha.
febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Eredetileg a kardánt is egyensúlyozzák, hasonlóan a kerekekhez.

Lehet meghajlott vagy ha volt ráhegesztve ellensúly, az is leeshetett.

febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt sajnos nem tudom hogyan kell ki fülelni. 1,2 sebességbe még semmi probléma nincs. 3.-ba váltás után kezd el rázni. Negyedikbe már egy kicsit enyhébben ráz… amit biztosra tudok hogy ki lett cserélve mert van róla számla

Váltó szimmering (kihajtásnál)

Kardán hardy tárcsa

Középkardán függesztő gumi (+benne van a csapágy is azt én vettem meg gyári alkatrész)

Kardán kereszt

Diffi felújítás

Váltó olaj


Egyensújozva nem tudom hogy volt-e

febr. 10. 19:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Súly*
febr. 10. 19:36
 5/11 anonim válasza:
320i? vagy erősebb?
febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
20i
febr. 10. 19:46
 7/11 A kérdező kommentje:
És egy ilyen kardán egyensúlyozás kb mennyibe szokott kerülni?
febr. 11. 08:41
 8/11 PéterPálka ***** válasza:
A kardán kiegyensúlyozást gyárilag csinálják. Erre nincsenek felszerelkezve az autószerelők.
febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálam ugyanez csak annyi különbséggel, hogy közepes gázzal vagy erősebb gázadáskor 2.5-3 ezer körüli fordulatszámnál berázkódik érezhetően hátul.. már kb. 3-4x volt cserélve hardy tárcsa meg legutóbb váltótartó bak is de hiába, fél év aztán ismét kuka…. nem tudom miért csinálja ezt pedig direkt szépen megyek vele (vigyázok rá) néha persze meglépem neki 3 ezertől pályán de attól még nem kéne, hogy ilyen hamar szétmenjen..

Szintén 20i e36.

febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 PéterPálka ***** válasza:
A kiegyensúlyozatlanság hatalmas igénybevételt tud okozni a kapcsolódó alkatrészeken. Ha pedig ez olyan mértékű, hogy berezonál az egész, akkor akár azonnal is tönkremehetnek.
febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!