Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 6 éves dízel autóban...

Egy 6 éves dízel autóban tényleg extrém sok(!!!) km-nek számít az 55.000-es óraállá?

Figyelt kérdés

Első tulaj vagyok, új kora óta én használom. Nem városi futkosásra. Hanem kb havonta van egy hosszabb autópályás utam, utána majdnem végig a garázsban áll.

A szerelőmmel pont szóba került és szerint ez nagyon magas futás az autó korához képest. Egy ismerősömtől kérdeztem, ő is azt mondta, hogy egy viszonylag fiatal autóban ő is sokallaná.

Én vagyok ennyire eltévedve?! Nézem az eladó autókat és nem ritka, hogy 6 éves benzinesekben is ennek a többszöröse van. Sőt, döntően ilyet látok.


febr. 12. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy mi a fenéről beszélnek. Magyarországon az éves átlag futás 12-15 ezer kilométer körül/között van. A tiéd bőven ezalatt marad. Évi átlag 9200km, az picsafüst.
febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt, ez még kevés is.
febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is így éreztem eddig, hogy szinte ki se használom. Inkább keveset megyek vele. De gondoltam rákérdezek itt, hogy én ülök-e fordítva a lovon.

Köszönöm.

febr. 12. 17:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés kilométer egy dízelben az 55k. Ha a szerelőnek ennyi rálátása nincs a gépkocsik futásteljesítményére akkor ott gond van a toronyba.
febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez gyanusan kevés. Dízelt az vesz aki megy is vele távokat.Éves szinten minimum 20 ezret de inkább többet. Ha városi bótbajárosnak veszi a dízelt akkor meg fogalmatlan ,és azért megy majd tönkre mert be se melegszik soha koksz meg telerakodik a motorban. Persze idehaza minden dízel órája megáll 200 ezer alatt tudvalevő :D
febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
De amúgy is kinek mi köze hozzá, hogy ki mennyi megy.
febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dízelbe pont hogy nem, egy dízelbe kb másfél év alatt is bele tud menni ennyi ha valaki hosszabban utazik.
febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés. Főleg dízelbe. Azzal menni kell. Nekem a 7,5 éves benzines autómban van 195 000 km és nem megyek túl sokat vele. Mondjuk ebben azért a Covid kicsit belejátszott, hogy csak ennyit mentem vele. De ez egy kb. normális futás adat.
febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 éves a dízel kocsim és 220.000km van benne, és nem érzem soknak. Taxisok képesek 10 év alatt 5-600.000km-ert beletekerni, de ők mondjuk abból élnek, hogy mennek vele.

Szerintem nagyon átlag alatti a kocsid futás teljesítménye.

10000km/év sincs meg.

febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Válts szerelőt.
febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!