Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség benzinkút és...

Mi a különbség benzinkút és benzinkút között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, annyi helyről hallom, hogy egy jó autó (BMW) ne tankoljon "gagyi" helyen, mert az rossz hatással van a kocsira.

Új, zöldfülű vezető vagyok, és szeretném tudni, hogy igazak-e az ilyesfajta állítások. A MaxiLine kutat néztem ki magamnak, még sosem tankoltam, és az van legközelebb. Ti is lebeszéltek róla, vagy csak sznobság drágább helyeken tankolni? (Az autó amúgy dieseles.)



febr. 12. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Adalékanyagokban van különbség, ezért tudnak olcsók lenni. A beszállítójuk az jó eséllyel a MOL. A különbségek nem azonnal jönnek ki, nem hónapok múlva, de nem is évek múlva, hanem sok tízezer km megtétele után, amikor szétkapják a motort és belenéznek, hogy mennyi lerakódott szutyok van benne. Ezért fontosak a megfelelő adalékanyagok, amik jelentősen megnövelik a motor élettartamát. Ha eleve úgy tervezel, hogy eladod az autót 100e km futás felett, akkor teljesen mindegy hol tankolsz, úgysem te fogsz szívni a következményekkel.
febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Dízelnél én is a drágábbat raknám bele és cserélgetném az üzemanyagszűrőt is, eléggé érzékenyek tudnak lenni a nagynyomású rendszerek. Ha sokat mész vele, akkor akár jó is lehet a sima, nem prémium üzemanyag.
febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Inkább sznobság.
febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Ma már mintát is vesznek a kutaknál így a szabványoknak mind megfelel.
febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden benzinkúton biztonságos, ahogy mondták előttem mintát is vesz tőlük szúropróbaszerűen a NAV illetve a beszállító is sok helyen a MOL.

Sok esetben ha valami baj van az azért van mert a jó autó mégsem annyira jó.

febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Az Auchan kút pont olyan jó, mint a MOL. A Budapesti OMV kutak 100-as benzinjét Bécsből

hozzák.

minden kút ellenőrizve van, az eredmény megtekinthető.

febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem van egy ismerősöm aki autókkal foglalkozik és egy ismert kúthálózat dolgozóitól veszi meg azokat az adalékokat amiket megmentenek az üzemanyagtól. Télen hozzám is került már dermedésgátló amit kispóroltak. Én azt gondolom abban az adalékban lehetsz biztos amit te magad vásárolsz meg egy autósboltban és te adagolod bele.
febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egyikben van magyaros hotdog, a másikban nincs.
febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!