Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 911-es Porschét bárki el...

Egy 911-es Porschét bárki el tud vezetni?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani a hírekben, hogy gyors autóval balesetet okozott a sofőr.

Egy 20 éves fiatal, akinek vesznek, vagy netalán ő vesz egy 911-est, az maximálisan biztonságosan tudja azt vezetni?

Igencsak sportos és gyors kocsi révén nem túl nagy falat egy fiatal, nem túl tapasztalt sofőr számára?



febr. 15. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ezek okozzák a legtöbb balesetet. Megspórolják a pénzt a gumin, lepadlózzák kanyarban és az árokban vagy a szembejövőbe ütköznek.
febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem általában a fegyelem hiánya okozza a baleseteket ilyen esetben. Amikor ott a tudat benned, hogy szinte bármire képes a vas alattad akkor nehezen tudja megállni az ember, hogy ne akarja próbára tenni. Persze egy swiftel is meg lehet halni, de a fent említett ok miatt nagyobb az esély egy sportautóval...
febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
82%

Kezdő sofőrnek azért nem ajánlanék egy Porsche 911-et, de tök mindegy bármelyik olyan autót ami legalább tud 6 másodperc alatt 100-ra gyorsulni.


Mert magamból tudom, ezzel nem tudod kibírni, hogy ne rúgd neki időnként.


Ha most konkrétan a 911-et nézed akkor pl van ami 550 lóerőt küld 600 nm nyomatékkal a hátsókerékre.


Ha esetleg nem értesz, hozzá, akkor elmondom, hogy ezek brutális adatok.


Valamint a hátsókerék hajtást eleve tanulni kell, mert nagyon könnyen túlkormányzott tud lenni, ilyen adatoknál meg egy tapasztalatlan sofőrnél garantált, hogy az árokban köt ki.


Ennél jóval gyengébb 170 ló 350nm nyomaték körüli 320D BMW-kkel az árokba kötnek ki emberek, mert nem tudják kezelni a túlkormányzottságot.


Szerintem kezdő sofőrnek valami optimálisan valami elsőkerekes, max 130-150 ló körüli autót ajánlanék, abban azért van erő, de kezelhető.

Nem vagyok híve annak, hogy vezessen valami xar szívódízelt vagy szívóbenzint 60 lóerővel, mert úgyis kezdő.

febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Bárki.
febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Bárki el tudja vezetni, elvégre nem kötelező sem kretén módjára padlóig nyomni a gázt. Egészséges emberek vagyunk (már ugyebár ha jogsink van), uralkodni tudunk a végtagjaink fölött, így mindenkiben megvan a képesség, hogy kellő óvatossággal vezessen. Csak azért, mert egy autó erős, az nem azt jelenti, hogy lehetetlen vele óvatosan közlekedni. Egy 600 lóerős autó nem fog 600 lóerőt leadni, ha csak rálehelsz a gázpedálra. Lehet azt finoman is nyomni és akkor lehet vele finoman közlekedni.


Szakmámból adódóan ültem már jópár átlagon felüli autóban, egyáltalán nincs velük tapasztalatom, mégsem csaptam a falnak egyiket sem, mert még ha egy kicsit oda is lépek nekik, azt is csak bizonyos feltételek mellett: forgalomtól távol, egyenes úton, stb.


Bármilyen autót könnyedén el lehet vezetni. Full amatőr közúti sofőrök is vezettek már még F1-es autót is, anélkül, hogy összetörték volna, pedig azért egy F1-eshez képest még a 911 is csak egy matchbox. Fizikailag mindenki képes a biztonsági közlekedésre, a különbség kizárólag fejben létezik. Tapasztalt és tapasztalatlan ember egyaránt képest elvezetni bármit, vagy összetörni bármit. Tapasztalattól és az autó erejétől függetlenül. Tapasztalt ember is össze tud törni egy Suzuki Swiftet, tapasztalatlan sofőr is biztonságosan el tud vezetni egy 911-et.

febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Igen, bárki el tudja vezetni.

Egyedül "csak" addig kellene eljutni agyilag, hogy azért, mert az autó nagyon jól gyorsul, és 200fölötti a végsebssége, azért még nem biztos hogy egy kezdő sofőrnek ki is kell probálnia.

febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A farmotoros építésmód miatt azért meg kell adni neki a tiszteletet. Nekem húsz évvel ezelőtt volt egy léghűtéses, klasszikus, menetstabilizáló elektronika nem volt még, ABS volt csak benne. Kellett idő hogy megszokjam és ki merjem autózni. 2010-ig volt meg. Nem baleseteztem vele, de csúszós úton ki ki dobta seggét. Aztán 2021-ben tudtam venni egy lényegesen modernebbet (997.2) ebben van PASM, PDK és minden egyéb. Ezt könnyebb vezetni, de azért ésszel.
febr. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A baleseteknek nem mindig van köze a tapasztalati szinthez.

Autóversenyzők is baleseteznek néha és rájuk nem mondanám hogy kezdők.

Egyébként azért lehet sok porsche baleset, mert ma már vannak belőlük egész elérhető áron is így már racsebojok is megengedhetik maguknak.

A kasztni felépítése csak a nagyon régi típusoknál számított. Ma már nem hátrány a farmotor.

febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5 válaszoló!

Véleményem szerint attól függetlenül, hogy valaki megpróbál "ésszel" menni egy ilyen kocsival még nem biztos, hogy fog is tudni. Épp azért amit sokan írtak, hogy meglepheti őket az erős motor és a hátsókerék hajtás. Ráadásul, ha nincs az ilyesmihez szokva, akkor honnan is tudná egy kevésbé tapasztalt sofőr, hogy ő most ésszel megy vagy sem?

Akik pedig Forma 1-es autót vezetnek, azok nem olyan autót vezetnek, amit a valódi pilóták. Vagy startból nem az eredeti motor van benne, vagy ha mégis, akkor is le van fojtva. Volt is egy cikk totalcaron, hogy egy átlag ember abszolút nem tudna kezelni egy "teljes erejében" lévő F1-es autót.

febr. 16. 17:23
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]



Ez egy jó mentés.

febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!