Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vásárlás hogy zajlik?...

Új autó vásárlás hogy zajlik? Csak simán besétálok egy szalonba és mondom, hogy ezt és ezt a modellt néztem ki, szeretném megvenni?

Figyelt kérdés

Vagy érdemes az online konfigurátort használni, ha van az adott gyártónál?

Bocs a hülye kérdés miatt, de eddig még csak használt autóim voltak



ápr. 29. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kettő közül bármelyik.
ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha van készletautó akkor azok közül választhatsz. Vagy ha mindenképp olyat szeretnél összekonfigurálni amilyen nincs készleten, akkor kitöltöd a felszereltségi listát és pár hónap múlva át is tudod venni majd az autódat.
ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy mondod, bemész azt megveszed. Elötte mondjuk konfigurálgathatsz, nézelődhetsz a neten, a kiszemelt tipusokból.
ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Érdemes vásárlás előtt netes konfigurációt összeállítani, majd kinyomtatni és azzal menni, hogy ne a szalonban kelljen majd gondolkozni hogy mi is legyen benne milyen felszereltséggel.
ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Mi mindig több kereskedésbe megyünk be. Elmondjuk mit szeretnénk és megmondják mennyi. Elmegyünk egy másikba ott is elmondjuk mit szeretnénk és milyen árajánlatot kaptunk máshol. Voltolyan is, hogy nem sikerült olcsóbban venni az autót de legalább egy-két extrát belealkudtunk. Amikor chip és konténerhiány volt és nem lehetett tudni milyen szinű autót kapsz végül akkor természetesen ezt nem lehetett eljátszani.
ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha pontosan tudod, melyik modellt szeretnéd, akkor bemész a szalonba, és ha van raktáron, akár egy hét alatt megkaphatod. Én a szerződéskötés után pontosan egy héttel kaptam meg.
ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében igen.

A konfigurátorral inkább csak tájékozódni tudsz. Mi érhető el az adott modellhez, milyen kombinációban tudod összeválogatni és listaáron mennyibe kerül. A komplett összeállítást általában nem tudod online megrendelni, azaz a kereskedés személyes meglátogatását sokszor nem tudod kikerülni.

Én konkrét elképzeléssel, összeállítással mentem az adott kereskedésbe. De az értékesítők mindig úgy kezeltek, hogy én hülye vagyok hozzá, azt át kell beszélni és majd ők megmondják mit lehet és mit nem rendelni hozzá. Na ehhez képest tökéletesen ugyanazt a konfigurátort nyitották meg a weboldalról, amit én is elérek. Sokszor én mondtam a kereskedőnek, hogy mit hol talál, mert ott bénázott, keresgélnie kellett a dolgokat, én meg napok óta ezt bújtam.

Ezután jött a megrendelés, papírok, szerződés aláírása. Ebben volt egy olyan kitétel, hogy csak akkor továbbítják a gyárnak a megrendelést, ha X napon belül előleget utalok. Ez megtörtént, utána e-mailben vissza is igazolták a megrendelést.

Közvetlenül a Covid előtt 2-3 hónap volt, mire megjött az autó. Most nem tudom mennyit kell rá várni. Megjött, forgalomba helyezés, műszaki, rendszám, forgalmi... ezt intézte (jó pénzért) a kereskedés, miután elutaltam a vételár fennmaradó részét. Utána átadás, jó utat kívántak és irány a legközelebbi benzinkút, mert pár deci volt csak a tankban.

Nálam így zajlott.

ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy tudom, ki is kell fizetni.
ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 Igen, szerződéskötés, fizetés (esetleg hitel is), utána beindul a gépezet.
ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes... tőlem csak előleget kértek. Az sem volt pontosan megszabva, leglább pár százezeret kértek. 9 milliós autóra én 500e-t utaltam előlegként. De a szerződésben benne volt, hogy ha elállok idő közben a vételtől, az előleg nem jár vissza, az a bánatpénz a téves rendelésért.

A maradék rendezése csak az autó átvétele előtt vált esedékessé. Akkor került egyáltalán először szóba, hogy hitelt szeretnék-e, vagy számláról utalom.

De gondolom ez márkánként, akár kereskedésenként is eltérő lehet.

ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!