Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap óta ég sárgán a check...

Tegnap óta ég sárgán a check engine lámpa, szabad még használni az autót párszáz kilóméterig?

Figyelt kérdés

febr. 17. 15:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
febr. 17. 19:47
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem volt eddig pl.:

P0500 Sebességmérő hiba (Valójában működött, szóval valószínűleg csak átmeneti hiba volt)

P0805 Kuplung helyzet érzékelő


Kiolvastam, de ezek érdemben nem befolyásolják az autót, tehát kitöröltem és boldogan mentem több ezer km-t bármiféle hiba vagy tünet nélkül.


De ha valami komolyabb dolog lenne, pl. égéskimaradás vagy injektorhiba, esetleg elgyengül vagy rángat az autó, akkor nem halogatnám a szervizt.

febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 wormus válasza:
Nekem a 2005-ös Suzuki Swiftemben sok-sok év óta ég a check engine lámpa. A legelső alkalommal kiolvastattam a szerelőmmel, aki azt mondta, nem kell vele foglalkozni, majd kiütötte. Hamarosan ismét felgyulladt, de akkor már csak akkor nézettem meg, amikor más miatt szervízbe kellett vinnem. Azóta is minden kiütés óta felgyullad :)
febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 Hogy műszakiztatod?
febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 veterán vas ***** válasza:

#14.

Ejnye no!

Ez övön aluli kérdés volt.😂



(különben egyértelmű hogy sehogy nem vizsgázhat le, ha világít a lámpa)

febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 yoshimitcu válasza:
Nekem folyamatosan világít, mert direkt lehúztam az egr csatlakozóját, hogy ne kormolja le állandóan a szívósort. Sárga lámpával még mehetsz, komoly hiba piros lámpa.
febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 wormus válasza:

#14


Odaadom a szerelőmnek, ő elintézi (gondolom kiüti, hogy ne legyen gond :), én kifizetem, és elhozom.


Volt, hogy úgy ment át, hogy nem volt fent a regimatrica, és a biztosítási kötvény is hiányzott.

febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mercedes A170 CDI csinálta évekig azt, hogy ha kissé meghajtottuk az autót, akkor kigyulladt a check engine lámpa (sárgán), ha nagyon kímélően (magasabb fordulatszámot kerülve) ment vele idősebb családtag, akkor soha. Az autó leállítása után újraindítva nem égett a check engine lámpa. Ez így volt vagy hat évig, márkaszerviz sem tudott mit kezdeni vele, megoldás nem született, de az autó jó volt, semmilyen (a sofőr számára észlelhető) hibajelenség nem volt.
márc. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!