Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót lenne érdemes...

Melyik autót lenne érdemes megnézni következőnek?

Figyelt kérdés

Legfőképpen az 5 ajtós, 2010es évjáratú a3-akat nézegettem 1.8 TFSI motorral.

Megérős? Mennyi a fenntartása? Milyen, mennyi gond van vele? Fogyasztása?

Legfőképpen város+hétvégente autópályára lenne használva.

Viszonylag nehéz lábon élek, a mostani autómat is hajtom rendesen(Corolla 1.6, 2004), de sajnos kicsinek érzem a motorját számomra, és ahhoz képest eszik is rendesen.

Természetesen tudom, bár amennyit olvastam róla az A3 is fogyaszt rendesen, de arányaiban jobb motorral.

Valakinek van bármi tapasztalata, véleménye?


Emellett még 6-os golfokat néztem 1.4 vagy 1.8 TSI motorokkal.

Ezekről mi a vélemény?

Mindenképpen hatchbacket szeretnék, nagyobb motorral, hasonló árkategóriában. Nem ragaszkodom a német autókhoz, eddig csak japán volt. Apróság, de ami még fontos számomra az a sportos megjelenés.



febr. 20. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Megéri.
febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez pont nem a TSI-k jobb korszaka. Láncos vezérléssel szokott gond lenni, szívószelepek diózni kell, az 1.8 pedig még az olajat is zabálja. Én azt javasolnám, hogy ha tudsz még félretenni, akkor egy 2013 utáni, 150 lovas 1.4 TSI-t válassz. Ezek simán megírhatók 180 LE/300 Nm-re, és bírják is. De már gyári állapotban is nagyon jól mennek, megbízhatóak, és 6-7 literrel el tudnak járni.
febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-esnek, miért?

2-es válaszoló: köszi a videót

febr. 21. 09:42
 5/6 A kérdező kommentje:

3:

Ha jól látom, ezek már a 7es golfok. Az 1.2 TSI már nagyon gyengécske?

Az 2013 utáni A3 1.4 TFSI is jobb?

febr. 21. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, 7-es Golfokba került ez a motor. Az A3-ban nem vagyok biztos, hogy mikor volt váltás. Utána kell járni. Ha a Skodák is szóba jöhetnek, akkor Octavia 3 is jó lehet. Ezekben csak a 150 lovas változat van. Seat Leonokat is érdemes lehet megnézni. Azt neked kell tudni, hogy elég lehet-e egy 1.2-es. A nyomaték miatt biztos előrelépés az is a Toyota után.
febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!