Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlástól el...

Használtautó vásárlástól el lehet állni utólag?

Figyelt kérdés

Vásároltam tegnap egy 20+ éves kocsit. Látszólag külsőre a korának megfelelő, de megkímélt állapotban. Tudom, hogy csodák nincsenek, számítottam rá, hogy kell rá költeni hirtelen még valamennyit mondjuk egy százast. Az eladó azt állította nem régen volt szervizelve, rozsda mentes, az üzletet megkötöttük, a kocsit kifizettem, elhoztam.

Ma jött a feketeleves, nem ment át a műszakin, rettenetes állapotban van, szét van rohadva, rozsdásodva, erősen folyik az olaj, a tengelyeket javítani kellene, az egyik majd kiszakad egyéb más bajok mellett. Többe kerülne a javítás mint amennyiért vettem. Elállhatok a vételtől? Mi ennek a menete? Az eladót hívtam, mondtam mit akarok. Azt mondta beszél xy-nal és visszahív. Ha esetleg nem akarja vissza venni, mit tudok tenni? Jelen állapotában nem tudom forgalomba helyeztetni és nincs is rá fél millióm, hogy megcsináltassam. Ha lenne, annyival drágább autót vettem volna. Teljesen bukta ez így nekem.



febr. 20. 15:10
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Még azt hozzáteszem, hogy a rozsda le volt gittelve és festve a legkritikusabb helyeken. Kívülről nem látszik semmi, de alulról rettenet képek készültek róla a műszakin :(
febr. 20. 15:12
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet elállni. Autót megtekintett, kipróbált állapotban veszünk. Ha nem értesz hozzá, akkor viszel szakembert. Ha olyan hiba jön elő, amelyet megtekintés és kipróbálás útján nem lehet észrevenni (rejtett hiba), akkor van lehetőség jogorvoslatra. Megvettél egy műszakival nem rendelkező huszonéves kocsit. Mégis mire számítottál?
febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet elállni. Önszántából visszaveheti az autót, de miért venne vissza egy roncsot? Végre sikerült eladnia. Amúgy műszaki nélküli vagy hamarosan műszakizatatni szükséges autótól mit vártál? Hogy csakúgy önszántából adja el? Kitalálom, kínálat legalja és tökéletes állapotot vártál.
febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet. Ezért javasolják erősen a megvétel előtti átvizsgálást. Az a pár tízezer Forint megér annyit hog ne maradjon az ember nyakán egy roncs.
febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos semmit, az adásvételi aláírásával elismerted hogy tudatában vagy a kocsi állapotának és úgy veszed meg. Tanulópénz, add le bontóba.
febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Huszonéves kocsit megvenni műszaki nélkül. Hát nem a legjobb ötlet. Ennyi idős kocsihoz el kellett volna vinned az autószerelődet, hogy ránézzen ha már te nem értesz hozzá. Adásvételin gondolom szerepel, hogy tájékoztatott az autó műszaki állapotáról az eladó.
febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Nem vártam sokat, csak egy autót, ami pár évre kiszolgál, hogy ne kelljen a gyerekekkel reggel 6:15kor indulni és 18:00ra hazaérni mint ahogy most van. Nem érdekelt volna, hogy kopott ilyen-olyan, nincs benne semmi extra. Egyet kértem, legyen a korához képest megbízható, szolgáljon ki pár évig. El is mondtam az embernek, hogy kicsi gyerekeket szállítanék benne, erre kell. Nem értek hozzá, nincs szerelőm vagy ilyesmi. Érvényes okmányokkal volt hirdetve, ott derült ki, hogy lejárt. Látszólag meglepődött az illető és mondta, hogy segít leműszakiztatni vagy elengedi a műszaki árát. Utóbbit választottam. Nekem ez nagyon sok pénz volt, sokáig gyűjtöttem és nagyon szomorú vagyok, hogy ilyen emberek vannak. Nekem ehhez nem lenne képem:(
febr. 20. 17:54
 8/45 A kérdező kommentje:
Közben én még tegnap befizettem a kötelezőt fél évre. Valaki tudja ikyenkor mi a teendő? És az átírás? Gondolom, kénytelen vagyok errdetvizsgáztatni a "nevemre venni", majd vihetem a bontóba.
febr. 20. 17:56
 9/45 anonim ***** válasza:
51%
Beszélj egy ügyvéddel, ha szándékosan volt elrejtve a hiba, akkor lehet esélyed, de ezt szakértővel kell alátámasztani. Ha látható volt kellő gondosságot feltételezve, akkor nem tudsz tenni semmit.
febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit, hátha visszaveszi. Amúgy mennyiért vetted ezt a roncsot?
febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!