Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Leon 1.6 16v /105paci/...

Seat Leon 1.6 16v /105paci/ vélemények (2000-2003(4))?

Figyelt kérdés

Mi a veleményetek a fent említett autóról? Mennyire megbízható 500/600k-ig? (Maga az autóra szánt keret ennyi)

Mi a véleményetek róla? Mire érdemes oda figyelni?

Minden infót és tanácsot normális stílusban örömmel hallgatok.



#Seat #Seat Leon #első autó #Max 600.000 ft
febr. 20. 23:37
 1/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem volt 2003-as Leon-om én imádtam, szerintem sokkal minőségibb a beltere mint a korabeli Golf IV-nek. Bár már nem emlékszem milyen felszereltségi szint volt, de igazából minden olyan extrát tudott már ami feltétlenül szükséges volt ekkortájt egy autóban.


Az enyém 1,4-es volt 75LE, na olyat ne vegyél iszonyatosan lomha, sokat fogyaszt, az 1,6 talán már jó alternatíva lehet, bár úgy tudom azért az is teljesítményéhez képest sokat eszik.


Tudom hiú álom, de én leginkább 1.8T motorral venném, ehhez a sportosabb design-hoz az dukál, de olyanból meg úgysem találsz már nem szétrúgott példányt, ha meg igen, biztosan nem ebben az ársávban.

febr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Nekem azt mondták ha 600ezer a keret akkor inkább engedjem el a vw konszern autókat mert még 1x ennyit kéne rá költenem. Szerinted?

febr. 21. 08:09
 3/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

A Seat Leon alapvetően nem egy problémás autó, főleg az 1.6 szívóbenzin motorja, ha ez tetszik, semmiképpen nem tántorítanálak el, mert szerintem tényleg egy nagyon jó autó és nem egy költséges a fenntartása.


Nincs olyan alternatíva, egy 20 éves autónál, hogy atombiztos technika, csak az, hogy vannak ismertebb típushibái és garantáltan xopóroller, meg az, hogy alapvetően jó technika, de itt is minden a korábbi tulajokon múlik.


Ha van konkrét példány ami tetszik és tudsz rendszámot, JSZP-ről le tudom neked kérdezni, mit lehet róla tudni.

febr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

IGC-742 piros seat. 580ezerben hirdetik.


Vw konszern autoktól azért is tartok mert szomszédunk szerelő és mondta hogy a vételárat mindig rá kell pluszba költeni.

febr. 21. 08:29
 5/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

2002-es gyártmány Magyarországi! (Ez nagyon pozitív)


Eddig 8 tulajdonosa volt.


2024.09.12-ig van rajta műszaki.


KM óra állást sajnos csak 2012 óta rögzít a rendszer, azóta szépen felfelő ívelő nem volt tekergetve. 2022.09.12-én 261.927km volt benne.


2019 óta rögzít töréskárt a rendszer, azóta biztosan nem volt törve.


Nekem így ezek alapján eléggé tisztának tűnik a kocsi, és szerintem szép a színe is! :)

febr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
Ez amit a szomszéd szerelő mond nettó baromság, én nekem szinte csak VW konszernes autóim voltak, vannak és egy-két típushibát leszámítva nem egy problémás autók. Nyilván a VW csoportnál is voltak jó és problémásabb konstrukciók, de nem ez a jellemző.
febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én azt mondom, ha tetszik ez a kocsi, nézesd át egy független szerelő műhellyel, vagy vigyél magadal egy szerelőt, de ne olyat aki utálja a VW konszern kocsikat, mert az biztosan csak rosszat fog rá mondani.


Nekem így képek alapján, meg JSZP alapján rendben van az autó, nyilván élőben sok minden máshogy néz ki, van e rozsda, futómű rendben van e, van e komoly hibakód a tárolóban, stb... ezt senki nem fogja neked GYK-n megmondani.


Olyan előfordulhat, hogy az autóknál sok a kopóalkatrész, pl fékek, gumi, olaj, vezérlés, hogy költeni kell rá, de ezek nem hibák... Ettől még nem rossz egy autó, hogy vannak elhasználódó alkatrészei.

febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy az ilyen párszázezres kocsiknál mindig legyen egy fél misi a zsebben, ha kell valami. Lecseréled a gumikat, kopó dolgokat, és el is megy. Kizárt, hogy ennyiért olyan autót kapj, amire nem kell költeni.
febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Kopó cuccokal tisztában vagyok hogy cserések
febr. 21. 08:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyiért elfogadható állapotú régi swift van.
febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!