Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja? Kadett E 1.3...

Mi okozhatja? Kadett E 1.3 Olaj a vízben

Figyelt kérdés
Adott egy Kadett E 86' 1.3 75Le. Hűtő lett benne cserélve, feltöltve, kilégtelenítve, mentem vele kb 80km-t és sötét benne a víz, meg egy kicsit szivárványos a teteje. Nem "kávés" a beöntő, óra szerint végig középen volt a hőfok, (egyszer egy hajszálnyival feljebbment, de ott dombnak felfelé előztem, és végig 100as tempót diktáltam neki. Csövek nem beton kemények. Se nem füstöl az autó. Ilyenkor mi lehet a hiba?

febr. 21. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Figyelni kell... ha tovább olajosodik akkor hengerfejtömítés kezdi megadni magát.
febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp, de az érdekes, hogy az olajban nem látszik a víz
febr. 21. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

86-os kadett, az igen.

Az enyém valamikor 2006 körül már szarrá volt rohadva. :D


A visszatérő kartercső fala sem olajos?


Ami a karterből megy a szelepfedélbe.


Nekem most a dízel f astrámnál volt olyan, hogy az olaj, olejbetöltő kupak szép volt, fekete, de amikor szedtem szét a motort, ez a gumicső belül tiszta fehér emulzió volt, sűrű takony. És sehol máshol.


Rejtélyes dolgok ezek, ráadásul hatalmasat is szoptam a motorral még, vagy 3x kellett meghengerfejezni....

febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az olajnyomás nagyobb, mint a víznyomás.

Víz akkor kerül az olajba, ha már nagyon szénment a tömítés, vagy az égéstérbe csorog a víz hidegen

febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

+ a vizet jóval később veszed észre.


Az olaj úszik a vizen, egyáltalán nem keveredik el benne és hamar a legmagasabb pontra jut: vagyis a kiegyenlítőbe.


Ha az olajba jut víz az meg valamennyire keveredik vele hiszen az olaj a víz forraspontja felett van.

A dekniben alulra kerül a barnás keveredett vizesolaj, nívópálcán csak akkor látszik ha már durva a helyzet.


Olajcserénél lehet még észrevenni a dolgot.


De amúgy írtad, hogy hűtő lett benne cserélve.

Ez új vagy használt/bontott hűtő volt?

febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3as, hűtő felső csöve az valami utólagosan belerakott talált gumicső mert látszik, hogy se hossza, se az íve nem jó, abból rendeltem egy másikat, holnap átcserélem. Hátha az a cső volt pl intercooler cső vagy valami kosz volt abban.


Kedves 4es, beindításkor sem hidegen sem melegen egy gőz vagy füst sem jön a kipufogóból csak a kipufogógáz.


Kedves 5ös, ez egy zsír új hűtő, én bontottam ki meg vettem le a gyári záró kupakokat róla. Egyik hűtőcsőre gyanakszom, ami holnap jön kicserélem hátha csak az volt a baja.


Köszönöm szépen mindenkinek, illetve holnap jövök a fejleményekkel!

febr. 22. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezért kérdeztem, hogy új volt-e a hűtő 🙂

Bontottnál simán benne van a pakliban, hogy koszos volt belülről és emiatt lett ilyen a víz.


Hűtő csere előtt teljesen tiszta volt amúgy?

Mert ha igen akkor kétlem, hogy hengerfejesedik.

febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!