Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót lenne érdemes...

Melyik autót lenne érdemes választani?

Figyelt kérdés

Első munkahelyemen 3 céges autó közül választhatok.

Mind új.

Privát célra is használhatom, a benzint a cég fizeti (ha hétköznap tankolok).


1. Lehetőség:

Toyota Camry, 2.5 HYB COMF Business AT, automataváltós hibrid benzines (hagyományos hibrid, nem plug-in)


2. Lehetőség:

VW Passat, 1.5 TSI ACT DSG Business Variant, Wagon, automataváltós, benzines


3. Lehetőség:

VW Tiguan, 1.5 TSI 150 OPF LIFE, manuális váltós, benzines


Gyanítom, hogy legtöbben a Toyotát fogjátok ajánlani. A cég is ezt ajánlotta egyébként, nagyon dicsérték.


Én szívem szerint inkább VW-s vagyok (bár sose próbáltam még, nekünk csak skodánk van, meg chevrolet), Toyotán tanultam vezetni, úgyhogy azt jobban ismerem mint a VW-t, de valahogy a szívem mégis kicsit odahúz.


Tudnátok légyszi indokolni is a választásotokat?


Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!



febr. 21. 15:50
A kérdező szavazást indított:
Camry
Passat
Tiguan
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Passatot választanám.

A Toyotát már csak azért kizárnám, mert sedan. A CVT váltó sem szimpatikus, és nekem a beltere sem tetszik. Bár papíron nagyobb a teljesítménye, a gyorsulása egy tizeden belül van a Passattal. Spritmonitor szerint fogyasztásban is szinte ugyanazt tudja.

A Tiguan kézi váltós, emiatt én már ejteném. SUV, aminek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Véleményem szerint több a hátránya, mint az előnye, de ez szubjektív.

febr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

+1 a Passat-ra.


A Toyoták jók, de a CVT váltó szar, ha hibrid, akkor legyen már plug-in hibrid. Mellessleg elég gagyin is néz ki szerintem.


A Tiguan pedig egy gagyi SUV. Előnye gyakorlatilag nincs, de hátránya annál több. Lassú, sokat fogyaszt, dől ide-oda kanyarban, kényelmetlenek. Én az Atlasban voltam, katasztrófális volt. Más SUV-kban is ültem már, egyik sem volt kényelmes.


A Passat viszont kombi, tehát egy normál autó fogyasztása, kezelése és jobban is pakolható.

febr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Jöhetnek még tippek.

febr. 21. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Én a Camryt választanám, pont azok miatt, amikre az előző válaszadók negatívumként tekintenek. Sedan, ami szerintem a legszebb forma, belülről is jobban tetszik. “Sima” hibrid, nem kell töltögetni, és a legkiforrottabb technika, ami létezik a hibridek közül. Az eCVT váltót (ami ugye egy bolygómű) imádom, nekem már az a szokatlan, ha vannak fokozatok😅 Illetve más Toyotáknál többet nyújt (pl. memória ülések, hátsó légkondi vezérlőpanel), bár lehet ezek a Volkswagenekben is megvannak és csak a Toyoták fapadosabbak. Nyilván elfogult vagyok, mert Corollám van, de eddig egyik német autó se tudott meggyőzni amiben ültem, hogy olyan jók lennének. Céges kocsi persze más, mint a sajátod, itt szinte csak a vezetési élmény meg a helykihasználás számít, azoknál meg mindenkinek mások az igényei.
febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Passat nem is kérdés, automata, benzines, 150le gondolom. Elég jól megy. A kombi miatt nekem ez lenne ideális amúgy is. Van nálunk is, igaz nekem Octavia van, főnökömé a Passat, de nekem nagyon meggyőző beltér minőségben komfortban stb.
febr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!