Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit költöttetek helyreraká...

Mennyit költöttetek helyrerakásra használtautó vétel után?

Figyelt kérdés
Mennyiért vettétek az autót és milyen típus milyen motorral?
febr. 21. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Semennyit. Kisebbik Peugeot 1007, 1.6 benzin, beleültem és megy 2016 óta. A nagyobbik Jaguar XF 2.2D Sportbrake, beleültem és megy 2019 óta.
febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Használt autót utoljára még 2012-ben vettem. Akkor még mások voltak az árak, de az arányok ma is helytállóak lehetnek.

Ez egy akkor 6 éves dízel H Astra volt. 1,3 millióért vettem. Amit rögtön csináltatni kellett rajta: komplett fékek cseréje + az egyik hátsó tekercsrugó el volt törve. Ezt párban cseréltettem.

Fékből TRW szettet vettem. 4 db tárcsa, betétgarnitúrával, munkadíjjal megállt 80e Ft környékén.

A rugóból sajnos nem volt jó a sima, mivel gyárilag sport futóműves volt az autó. Így drágább változat kellett. A két rugó cseréje 40e Ft volt.

Aztán volt egy olyan hibája az autónak, amit vételkor is tudtam, hogy a bal oldali kanyarkövetős xenon fényszóró hibát jelez, pedig tökéletesen működött. Minden irányba tökéletesen mozgott, követte a kormányszöget. De mivel hibajelzéssel nem menne át a következő műszakin, ami nagyjából egy félév múlva lett volna esedékes, ezt is cseréltem. Mármint állítómotort, mechanikát külön nem lehetett kapni, így a komplett fényszórót kellett. Utángyártott akkor nem létezett, a gyárit kellett megvennem. Ez akkor 180e Ft volt.

Más probléma, költeni való nem volt. Illetve csak annyi, hogy kellett egy téli kerékszett. Ez nagyjából akkor ilyen 150-160e Ft környéke volt, de ezt nem számolom a "helyrerakási" költségekhez.

Így összefoglalva: 1,3 millió volt az autó és 300e-t kellett költeni rá. Azaz a vételár 23%-át. Ami talán nem kevés. Viszont nem sajnáltam rá, mert ezekre a hibákra tekintettel sikerült áron alul hozzájutni az autóhoz. Ha úgy számolom 1,6-ért sem volt rossz vétel akkoriban, tekintve hogy egy viszonylag fiatal, full felszerelt, esztétikailag megvigyázott, első tulajos nem import autót sikerült kifognom.

febr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Eddig minden vétel olyan volt, hogy a kötelező dolgokat kellett csak cserélni, semmi extra meglepetés
febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

2007 Civic szedán,1,8-as motorral,Excelben vezetem mennyit költöttem rá összesen

[link]

Van közte olyan ami az én hibám mint a lökhárító csere,nagyon alap dolgok mint gumicsere,műszaki.Effektív hibákra,javításokra 1 millió lett költve közel 2 év alatt

febr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem veszek használt autót.
febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Audi A3 2.0 pd tdi kb 1-1.2 milliò


Infiniti Q50 2.2d csak olajcsere, vàltòban is 200e


Mazda 3 2.0d 1.2 millio (igaz, hengerfejesen vettem 120èrt)

márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!