Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek feladjam a jogosít...

Szerintetek feladjam a jogosítvány szerzést?

Figyelt kérdés

Eléggé hosszú lesz, ezért előre is bocsánat.

Mielőtt belekezdenék 24 éves nő vagyok. Tudom ez valakinek számítani fog a válasz adás közben.

A lényeg, hogy tavaly márciusban elkezdtem a jogsit.

Áprilisban meg is lett a KRESZ-en és az EÜ vizsgám is elsőre.

Kb július közepén tudtam elkezdeni a gyakorlati órákat.

Az első oktatóm szörnyű volt.

Nemcsak szerintem hanem még a jelenlegi oktatóm szerint is.

10 órát kidobtam úgymond az ablakon.

Aztán váltottam oktatót, aki sokkal jobb. Viszont a stressz nem múlt el. Ahogy közeledett az óra egyre inkább stresszeltem. Nem tudom, hogy miért. Mert nincs bennem úgymond félelem. Csak valamiért ideges vagyok, mint egy vizsga előtt.

A lényeg, hogy az oktatóm szerint nem a tudásommal van a baj. Hanem fejben kéne összerakjam a dolgokat.

3 sikertelen vizsgán túl vagyok.

1. Megtévesztő irányjelzés miatt buktam. Illetve több kis hibám volt.

2. Parkolásnál megállított az oktatóm, hogy túl közel vagyok az egyik autóhoz és szerinte nem álltam volna meg. Nem nyúlt bele, de megbuktam.

A vizsgabiztos szerint a forgalmi vezetésem hibátlan volt.

3. Majdnem végig vezettem, de zebránál nem vettem észre 1 gyalogost. Illetve az összes lehetséges hibát elkövettem.

Itt már nagyon ideges voltam.

Most 1 hónapja már nem vezettem. Úgy érzem, hogy besokaltam. Viszont nem szeretném annyiban hagyni.

Eléggé sok pénz benne van.

Na meg szeretnék is vezetni.

Mindenki azt mondja, hogy ne adjam fel és ne hagyjam, hogy el egyék a kedvem tőle.


Ti mit tennétek? Van valami módszer az idegesség ellen?



febr. 22. 12:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
Én az ötödik sikertelen forgalmi után nem mentem többet. Biztonságosabbak az utak nélkülem. :)
febr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Fejben dől el. Szerintem simán megcsinálhatnád. Azt írod, "Csak valamiért ideges vagyok, mint egy vizsga előtt." Na, hát szorgalmas diáknak ünnep a vizsga. Élesben vezetni oktató nélkül, bömbölő magnóval, gyerekekkel a hátsó ülésen, okoskodó férjjel az anyósülésen még stresszesebb.

Ha meg tényleg olyan vizsgadrukk van benned, hogy az befolyásol, egy jó pszichológus kb. 4 alkalom alatt rendbevág.

febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1. Na igen, nekem is megfordult a fejemben. De közben tudom, hogy jogosítvánnyal rendelkező emberek vezetnek rosszabbul, mint én jelenleg.

2. Nagyon köszönöm a válaszod. Pszichológuson gondolkoztam már egyébként. Úgyhogy valószínűleg meg fogom próbálni.

febr. 22. 12:53
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a stresszt nem tudod legyőzni addig nem is fog menni. Próbáld ki azt hogy valamilyen kevésbé forgalmas úton valaki átadja a volánt. Így majd kiderül, hogy mi is baj valójában.
febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha tavaly márciusban kezdted, akkor még jövő év márciusig be tudod fejezni.

Hány órát vezettél eddig?


Lehet, hogy kell egy kis idő, amíg összeállnak a tanultak a fejedben. Én várnék még legalább két hónapot. Addig pedig utazás közben figyelném, hogy vezetnek mások (a buszsofőr, egy jó barát vagy rokon, akinek van gyakorlata)

Kitöltenék sok-sok kresz tesztet. (tudom a kresz vizsgán már rég túl vagy, de sosem árt az ismétlés. Én 8 éve vezetek és még mindig rendszeresen töltögetem őket)


Nekem sokat segített, hogy a tanulás alatt volt lehetőségem arra, hogy beüljek hátra egy másik diák mögé és figyeljem mit csinál. Közben végig gondoltam én mit tennék és az oktatóval is meg tudtuk beszélni mi volt a hiba.

Ilyenkor a két óra vezetés abból állt, hogy egy órát az egyikünk vezetett, a másik figyelt és aztán cseréltünk. Persze ilyenkor csak az egy óra vezetés lett beírva.


(#2 Igen, a barátaim szerint ez már a B+, amikor az üvöltő gyerek, rádió, esetleg ittas barátok hazafuvarozása közben is figyelni tudsz az útra )



Szóval, szerintem semmiképp ne add fel.Adj magadnak egy kis pihenő időt, vegyél néhány órát és a vizsga is sikerülni fog.

febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másodikra sikerült, de én is iszonyatosan izgultam. Az órák alatt is mindig nagyon ideges voltam. Mondjuk az oktatóm se volt túl kedves, de a tudását mindenki nagyon dicsérte. Az első vizsgára konkrétan nem emlékszem, annyira ideges voltam. A másodiknál én az esélytelenek nyugalmával mentem, már nem volt új a helyzet, de közben arra is gondoltam, hogy ezer dolgot el lehet rontani. Szerencsére sikerült. És persze utána is nagyon sokat izgultam, amikor már egyedül vezettem. Kellett 1-2 év, hogy tényleg megszeressem a vezetést.
febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

4:Tudom, hogy a stresszt kellene legyőzni. Csak azt nem tudom hogyan.

5: Eléggé sokat 70-et. Mondjuk abból ugye 10 az első oktatóval volt. Ahol lényegében 1-ben mentem egyenesen.

Ezt a KRESZ-es dolgot is kipróbálom.

Igen, van időm. Csak attól is tartok picit, hogy a rápihenés ellenkezőleg sül el.

Mármint az a minimális rutin is elveszik, amit eddig sikerült szerezni.

Sajnos arra nem igazán van lehetőség, hogy másik tanulót figyeljek.

Köszönöm a válaszod és igyekszem nem feladni!

febr. 22. 13:45
 8/27 A kérdező kommentje:

6:A 2.-nál én sem izgultam annyira, de az akkori bukást nem is éreztem jogosnak.

Így 3.-ra már csak rosszabb lett.

De ez megnyugtató, hogy neked tényleg segített az idő.

febr. 22. 13:48
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
8: Szerintem gondolj arra, hogy most már egy csomó vizsgatapasztalatod van, nem kell a vizsga miatt izgulnod. A vezetésre meg nagyon koncentrálj. Mi átvettük az oktatóval, hogy melyik útvonalon, milyen cikis helyzetek lehetnek. Szerintem ez is segít.
febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 krwkco ***** válasza:
100%

Amíg nem mész el pszichológushoz, néhány önszuggesztiós technika segítheti a stressz csökkentését:

1. Tudnod kell, hogy nem tudsz olyan hibát elkövetni, aminek súlyos következményei lehetnek. Mert ott ül melletted az oktató, akinek az a foglakozása, arra van kiképezve, az a felelőssége, hogy minden ilyen helyzetet elhárítson.

2. Ennek megfelelően használhatsz Emile Coue-féle technikát: mondogathatod magadban, hogy "ez csak egy szimuláció, egy videojáték, amiben jól fogok teljesíteni."

febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!