Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kerül annyiba villanyaut...

Miért kerül annyiba villanyautóba tankolni mint egy S-Klassebe?

Figyelt kérdés

febr. 23. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem kerül annyiba.
febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

" DC töltés ára pedig 310 Ft/kWh"

130 autópályán 25 kwh/100 km az 7500 forint amiért kapok 12 liter benzint.

Ismerősök szerin óvatosan autózva 15-20 KWH fogyasztás, de szélárnyékban max 100-al autózva az S-klasse is kijön 10 literből.

febr. 23. 16:18
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Mert normál esetben otthon töltöd. DC töltőn csak akkor, ha muszáj rátölteni.
febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Aha... Pesten a lakosok hány százaléka?

"130-cal a Budapest-Hatvan-Budapest kört 45 perc alatt lehet megtenni, 115 km/órás átlagsebességgel. Sajnos volt egy rövidebb sávelhúzásos terelés, amihez sebességkorlátozás is járt, ezért a csekélyebb átlagsebesség. A megtett út hossza 87,63 km lett, az átlagfogyasztás pedig 22,3 kWh. "

Ekkora átlagsebességnél melyik S-klasse benzines kérne többet?

Persze akinek otthon nyáron napelemről az ócsóbb...

febr. 23. 16:33
 5/15 A kérdező kommentje:
Még nem említettetem a 20% töltési veszteséget, mivel a computer azt számolja amit kihúzaz aksiból, de van 10%-10% veszteség a töltés és akksiból kitárazás kapcsán + néhány % amikor áll a gép.
febr. 23. 16:41
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Én napelemről töltöm nulla forintért, plusz arról megy a házban minden háztartási eszköz, meg 4 klíma télen-nyáron, s még kapunk vissza pénzt az MVM-től. Te mennyi benzint is veszel ki évente az otthoni kutadból...?
febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
#2 Meg is válaszoltad magadnak. Itt jön a képbe az aki lakótelepen lakik, vagy társasház meg kutyatöke, az nem tudja otthon tölteni, tehát marad a közösségi töltő, úgy már viszont brutál. De ha otthon töltöd is, ha régi építésű házad van akkor nagy valószínűséggel felkell újítani a villamoshálózatot hogy bírja.
febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Fú, ezen azért gondolkodtam, mi az az S-Klasse. Mondjuk kb. ennyit tudok németül, de főleg azért lepődtem meg, hogy ha valaki annyira gyökér, hogy a gyakorin kérdez bármit, akkor minek próbál felvágni azzal, hogy osztály helyett Klassének mondja? Aztán rájöttem a válaszra: öltönyös c*gány.
febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#7 Mondjuk megnézem télen-nyáron. Meg megnézem, hogy töltöd napelemről az autódat. Nálunk a napelem valamiért csak akkor termel, amikor süt a nap. Amikor süt a nap, akkor éppen munkába mentem az autóval. Amikor tölteni tudnám, az este van. Ettől függetlenül baromi jó dolog a napelem, nem bántam meg, hogy időben felszereltük, de nem kell eltúlozni.
febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#10 Ugyanez van mifelénk is, fellett rakva a napelem, aztán rájöttünk hogy baz+😆
febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!