Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kerül annyiba villanyaut...

Miért kerül annyiba villanyautóba tankolni mint egy S-Klassebe?

Figyelt kérdés

febr. 23. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A villanyautót otthon töltöd az esetek 95%-ában. Még ha nincs napelemed is akkor is olcsó.


Mint sok minden más új technológia a villanyautó töltőt is saját háztulajdonosoknak könnyebb felszerelni.


Ha nem tudod éjjel otthon tölteni az autót akkor a villamos autó még nem való neked. Sok másoknak ezért még megfelelhet.


Általában nem kell a villamoshálózatot felújítani mert a modern elektromos készülékek (villanykörte, hűtő, mosógép) miatt egy családi ház manapság sokkal kevesebbet fogyaszt mint a 80-as 90-es években. Kb annyival kevesebbet mint egy elektromos autó évi fogyasztása.

febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%

#9:

1. HomeOffice-ban dolgozom és én nappal itthon vagyok, így INGYEN töltöm.

2. Ha bemegyek az irodába, akkor az irodai hálózatról töltöm, szintén INGYEN.

3. Ha túltermelek, akkor akksiba tárolom és onnan töltöm vissza, szintén INGYEN.

4. Ha az akksin is túltermelek az MVM hálózatról töltöm vissza, szaldóelszámolásban, szintén INGYEN.

Mennyi is a benzin literje most...?

febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12

Napelemes töltés volt a kérdés?

Esetleg ingyenes munkahelyi?

febr. 23. 23:09
 14/15 anonim ***** válasza:
53%

12

Oszt' a napelemed is ingyen volt? Naugye...

febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
63%

Nem tudom mennyi az S osztály fogyasztása, de C osztályé újabbak 7 liter körül van 130-on, az S szerintem kb 1 literrel több, azaz 8 l/100km tehát a mostani 640 Ft-os áron 5100 Ft 100km.


Az elektromos autóval 23kwh/100km-en ez 221 Ft/kwh-nak felel meg. Nos ha a autópálya mellett tőltesz drágább árak vannak. Ha AC-n tőltesz akkor olcsóbb, ha van pl Lidl a közelben akkor 159Ft/kwh ár is lehetséges ..


A legjobb az otthoni tőltés max 70Ft-ért, ha van napelem szaldóban akkor már kifizetted az árát, de bármikor tőlthetsz ha nincs túlfeszültség probléma és a méretezésben benne volt a kocsi tőltése, de ha nem akkor jó eséllyel 36 Ft-ért megveszed a plusz áramot. Amúgy meg ott az A2 tarifa ha nincs napelem: a rezsicsökkentett ár jár arra is a szokásos mennyiségig.

ápr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!