Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hangos, magas csikorgó,...

Hangos, magas csikorgó, nyikorgó hang, ami kuplung lenyomásra rögtön abbamarad?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdte el csinálni, 1.4 Golf 2002. Nem folyamatos, általában csak reggel, első indításnál jön elő, akkor sem konstans a hang, alapjáraton a leghangosabb, majd fordulatszám növekedésének függvényében mélyül, majd abbamarad. 5-10 perc után teljesen abbahagyja, csak akkor kezdi el megint, ha pár órát már állt előtte.


Szíjakat elég valószínűtlennek tartom, 10e km-el ezelőtt volt komplett vezérlés és hosszbordásszíj csere, görgők is, stb..


Még ami esetleg érdemi megfigyelés, hogy ha csak minimálisan hozzáérek a kuplungpedálhoz, tehát pár centit nyomom csak be, már rögtön abbahagyja.


Mi okozhatja? Zsebbenyúlós? Használhatom így kisebb ( napi 5-10km ) utakra, vagy veszélyes, esetleg nagyobb kár keletkezik, vagy otthagy valahol az út szélén?


Előre is köszönöm a válaszokat!



febr. 26. 19:49
 1/7 anonim válasza:
A kerekek felől jön vajon?
febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kupplung kinyomócsapágy lesz. Költséges tud lenni, mert váltót le kell venni és akkor már érdemes kupplungot is cserélni. Nyugodtan használd, de azért nagyon hosszú utakra ne indulj el vele. Nekünk is van egy autónk amit már kb 2 éve így használunk, majd ha teljesen megadja magát akkor cseréljük csak.
febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Ha a kinyomócsapágy lenne rossz, akkor benyomáskor lenne a zaj. Ez inkább váltó hiba, esetleg kevés olaj a váltóban. Vagy akár lehet valamilyen csapágy is rossz a váltóban. Nem hinném, hogy túl drága lenne egy bontott vagy felújított váltó és beszerelése.
febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
#3 ha a csapágy nyugalmi helyzetben van, terhelés nélkül, akkor tud lógni, azért ciripiel. Ha kinyomod a kupplungot, adsz neki terhelést, nem ciripiel. Legalábbis ez az én elméletem, nem vagyok autószerelő, de elég nagy a lexikális tudásom az autókkal kapcsolatban. A mi autónk viszont fix kinyomócsapágyas és ugyanezeket a tüneteket mutatja.
febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 a kinyomó csapágy NEM forog, ha nincs a lábad a pedálon.
febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a hosszbordásszíjak csere után kb 10 e km-rel csináltak csattogó szelep hanghoz hasonló hangokat. Vissza tettem a régi szíjat és azóta tökéletes.

Úgy hogy vannak furcsaságok.

febr. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4 a lexikális tudásod a béka segge alatt van. Kinyomócsapágy nincs is működésben ha nem nyomod ki a kuplungot. A zaj pedig pont akkor hallgat el ha kinyomja. Tehát ez nyelestengely csapágy lesz a váltóban inkább. Te okos lexikonzseni.
febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!