Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs katalizátor az...

Ha nincs katalizátor az autóban akkor műszaki vizsgán átmegy?

Figyelt kérdés
Autó szerelőm azt mondta, hogy tegyek be két húszast a helyére és kacsintsak a vizsgálóra , nem tudom, hogy ez most komoly vagy csak valami vicc
febr. 28. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván nem megy át. Kivéve ha beteszel két huszast a helyére és kacsintasz a vizsgálóra.
febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez akár orális szexez is vezethet , csak óvatosan a kacsint kacsintal
febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vigye inkább a szerelő műszakira, ő kacsintgasson. Amúgy nem megy át, hisz nem éghet egyik lámpa sem a műszerfalon és nem lesz megfelelő a kibocsátás érték sem.
febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3


Nem ég lámpa a műszerfalon , közben már beszéltem egyik haverommal is ő is azt mondta csak pénz kérdése az hogy átmegy e meg jó helyre kell vinni

febr. 28. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, ez olyan hogy vagy beválik és átengedik vagy komolyan veszik és plusz még vesztegetési ügyed is lesz. Vagy-vagy, senki sem tudja.
febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik része nem igaz, a másik része meg óriási lutri.


A katalizátor nem kötelező eleme az autónak. Nem azért van az autókban, mert a jogszabályok megkövetelik azt, hanem mert a legtöbb esetben anélkül nem tudják teljesíteni a károsanyag kibocsátási normákat. Viszont ez nem minden esetben van így. Sok esetben a gyártók számolnak azzal, hogy az autó öregedésével növekszik a kibocsátás is, az meg gáz lenne, ha emiatt kezdenének bukdácsolni a vizsgán, miközben amúgy minden rendben van vele, tehát kvázi használhatatlanná válna a teljesen jó állapotú autó. Ennek elkerülésére mindig egy kicsit túlméretezik a kibocsátás csökkentését és így simán előfordulhat, hogy katalizátor nélkül is hozza az elvártakat és átmegy. Nekem is volt F Astrám, amiben összeszakadt a katalizátor, muszáj volt kiverni belőle, de anélkül is simán átment (kenőpénz nélkül, egy szigorú vizsgahelyen). Még csak rejtegetve sem volt, mert alulról ki lett vágva a dob, kibeleztem, aztán visszahajtogattam és lehegesztettem, nagyon szembetűnő volt.


A kenőpénzről meg annyit, hogy 1) a fentebb leírtak miatt lehet nincs is szükség kenőpénzre és csak feleslegesen fizetted a nagy büdös semmiért, 2) ha nincs szerencséd, rád hívják a rendőröket.


Vidd el egy próbavizsgára, aztán megmondják, hogy mit mutat. Ha jó az érték, akkor szard le a katalizátort.

febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 6-os írja, próbavizsgára viszed, és egyből kiderül. Reális esély van rá, hogy átmegy, főleg egy régebbi autó esetén. A modern autóknál sokkal szigorúbb kibocsátási normák vannak, amik valószínűleg már nem teljesíthetők katalizátor nélkül. Ezekből viszont nem szokták kiherélni a katalizátort.
febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szolovjov ***** válasza:
Vannak olyan helyek, ahol köztudottan ,,tolós" műszakikat is csinálnak. Ezek szájhagyomány útján ismertek. Ilyen helyeken vizsgáznak a szétrohadt clgány verdák és a tuning dízelek is. Én is tudok ilyen helyet.
febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez csak úgy megy át, ha előre le van zsírozva kapcsolatokon keresztül. Hogy te odamész kacsintgatni, abból jó eséllyel semmi nem lesz.

Mivel neked ilyen kapcsolatod nincs, szinte kizárt, hogy bárhol is átmenjen. Persze a neten lehet felkutatni embereket, akik jó pénzért ebben tudnak segíteni, de jobban jársz, ha a szerelődre bízod ezt.


De ahogy írták, próbavizsga, mgé át is mehet. Lehetőleg oda vidd, ahol vizsgázna is. Mert akkor jó eséllyel, ha nem teszik szóvá az egyenes csövet a kati helyén, akkor vizsgán sem fogják.

febr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!