Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell tenni, ha kigyullad...

Mit kell tenni, ha kigyullad a műszerfalon az olajlámpa, de utána elalszik?

Figyelt kérdés

Suzuki swiftem van, 2000-res és mikor ráadom a gyújtást felvillan a piros olajoskannalámpa, de amikor beindítom a motort, akkor elalszik és nem villan fel többet menet közben. Ez teljesen normális és nem kell aggódnom, vagy szerelőhöz kell menni, mert gond van?


Az olajszintet megnéztem és rendben van, cserélve 4 hónapja volt utoljára.


Lehet, hogy most zöldfülűnek fognak nézni sokan, de inkább ki akartam írni a kérdést a biztosnág kedvéért.



márc. 3. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Gyújtásra rakásnál fel kell villania, ezzel mutatva, hogy működik. Ha beindítás után elalszik mindegyik, akkor minden rendben vele.
márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írja, gyújtáskor minden hibalámpa fel szokott jönni tesztelésre, de az olajnyomás úgy is marad, hiszen nem jár a motor. Ez a lámpa akkor alszik ki, amikor megfelelő az olajnyomás, az pedig csak járó motornál lehetséges, mivel az olajszivattyút a motor hajtja. Az autódnak tehát semmi baja.
márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez mindig is így volt a műszerfaladon.
márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írják.


Az csak akkor alszik el ha már jár a motor és az is normálisnak mondható ha indítás után még 1-2 mp-ig világít mert kb annyi idő alatt áll fel az olajnyomás és az érzékelő akkor lép működésbe tehát érzékeli hogy van megfelelő nyomás így nincs hiba a rendszerben.


Tehát ez így teljesen rendben, gondolom még kezdő vezető vagy, bár furcsállom hogy amikor tanultál akkor miért nem tanultad meg ezt hogyan működik. Amikor én tanultam vezetni akkor nekem még az elméleten mondta az oktató hogy ez hogyan van, és a gyakorlaton is rátért erre az oktatóm hogy épp annál az autónál milyen lámpák vannak mikor mi az aminek feltétlen el kell aludnia ha jár a motor vagy épp nem jár, meg mi hogyan. Nem részletezném, de ezeket átbeszéltük akkor.

márc. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!