Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1.6-os 4-es golfom,...

Van egy 1.6-os 4-es golfom, és az a probléma, hogy a nívópálca szerint minimális olaj van benne, de amikor leengedtem kijött vagy 4 liter. Ez mitől lehet? Illetve a műszerfalon az olajlámpa mikor gyullad fel?

Figyelt kérdés

2023. máj. 4. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hideg motornál mérted az olajszintet? Mennyi olaj megy a motorba összesen, hogy maximumon legyen a szint? Az "olajlámpa" akkor gyullad fel, ha felgyújták. Amúgy ha piros az a lámpa, akkor olajnyomás rossz, ha sárga, akkor olajszint kevés.
2023. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
És te úgy nézed meg hogy jó-e az olajszint hogy leengeded belőle??
2023. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A "vagy 4 liter" az milyen mértékegység? Amúgy nekem is 1.6-os motorral van 2001-es Skodám, és olajcserekor 5 liter olajat veszek. 4 liter simán belemegy, és az ötödik félig. Szóval szerintem teljesen reális amit mutat a nivópálca. Minimum és maximum között,meg kb fél liter olaj a különbség. Ha meg az olajnyomás lámpa neked kigyullad menet közben,akkor ott már bajok vannak. Itt nincs szintjelzés, akkor világít ha már nincs mit felszívnia a szivattyúnak, vagy elszállt valami .
2023. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem hideg motornál. A gyári adat szerint 4,5 liter megy bele, de a nívópálca szerint a minimum alatt volt az olajszint. Egyébként a tömítések jók és porszáraz a motor alja.
2023. máj. 4. 21:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor hideg motornál nézd meg, ha leállítás után egyből nézed meg, akkor nem folyik még le az összes.
2023. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam már mindenhogy, de ugyanaz lett az eredmény. Annak köze lehet hozzá, hogy 10w40-es olaj van benne és a rugdosástól elégett? Belerakhatok 5w30-at?
2023. máj. 4. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Kézikönyvnek megfelelőt tedd bele. Ha nem azt teszed akkor ne csodálkozz hogy tönkremegy.
2023. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kézikönyvben benne van az 5w30
2023. máj. 4. 22:08
 9/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
A te olvasatodban a minimum az 0-nál van? Mert a minimum szint az jelenti, hogy mennyi a minimum aminek kell benne lennie. A 4.5l pedig nem a minimum, hanem az optimális szint. Ehhez simán tartozhat a 4l minimum szint.
2023. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy minden motorkódba 4,5 liter megy-e az 1.6ból, de ha jól tudom annyi kell bele. Ha 4 liter jött le, akkor az már bizony minimumon volt. 5w40et tegyél bele, ne 5w30at, valamint figyelj a minősítésre, asszem ACEA C3 szabványnak megfelelő olaj kell ezekbe , de nem ártana utána nézni, mert ha rossz olaj van benne, az fokozhatja olajfogyasztást, ami kb az összes korabeli vw szívót érinti.
2023. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!